Anasayfa / Genel / Zeolit’in Yara Ve Yanık Tozu olarak kullanımı

Zeolit’in Yara Ve Yanık Tozu olarak kullanımı

Zeolit yara üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir. Klinoptilolit yaralı bölgeye uygulandığında iyileştirme süresini kısaltmaktadır. Yaraların mikrop kapmasını engelleyip enfeksiyon oluşmasını durdurarak yaralı yerdeki oksijen transferini sağlayıp yaranın hızlı iyileşmesine etki eder. Klinoptilolitin yara üzerinde herhangi bir toksit etkisi yoktur. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde güvenle kullanılabilir. Klinoptilolit nano boyuta düşürülerek etkime yüzeyi arttırılarak daha hızlı ve daha etkili iyileştirmesi sağlanır.

Zeolit küçük çaplı yanıklar için yanık meydana gelir gelmez yanık oluşan yere hemen zeolit toz uygulayın zeolit ısı çekme özelliğinin yüksek olması dolayısı ile yanıkta oluşan ısıyı hemen çekecektir ısı zeolit tarafından çekildikten sonra zeoliti temizleyin ve tekrar dökün bu şekilde birkaç defa tekrarlayarak yanık yerlerindeki ısı minum seviyeye düşecektir sonra üzerine tozu bırakın yanığın dış etkenlerle irtibatını keserek enfeksiyon oluşmasını engelleyecektir.

Zeolitin yara iyileşmesi üzerine etkileri

* Etkili iyileşme sağlar.

* Yaranın iyileşmesi ortamın nemli kalmasını sağlar.

* Yara içinde oksijen transferini sağlar

* Dokularda kallojen sentezini arttırır.

* Yara üzerinde hijyenik ortamın oluşmasını sağlar.

* Tedaviyi daha ekonomik hale getirmesi

* Pansuman yapmayı kolaylaştırması pansuman süresini azaltması

* Yara üzerinde oluşabilecek bakteri ,virüs ,mantar üzerinde anti-bakteriyel , anti-fungisit , antiviral etki gösterir.  Yara alanında pH dengelenmesini sağlar.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Türkiyenin Kimya Deposu // Kimyadeposu.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 20 bin lirayı aştı

Açlık sınırı Mart’ta bir önceki aya göre 1125 lira artarken, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]