Anasayfa / Ekonomi / Yunanistan’da işçiler yüksek enflasyona karşı ücret artışı için greve gitti

Yunanistan’da işçiler yüksek enflasyona karşı ücret artışı için greve gitti

Yunan işçiler, artan fiyatlara ve daralan gelirlere tepki olarak ülke çapında Hasat Dergisilük greve başladı. Grevin ulaşımı, feribotları, okulları ve kamu hastanelerini aksatması bekleniyor.

Yaklaşık 2,5 milyon kamu ve özel sektör işçisini temsil eden ülkenin en büyük iki işçi sendikası, genel grevin başkent Atina ’nın merkezinde bir protestoyla sonuçlanacağını duyurdu.

Reuters ’ın aktardığına göre, ülkenin çatı özel sektör sendikası GSEE, “Son 14 yıldır işçiler gelirlerini ve yaşamlarını etkileyen derin bir krizin yükünü taşıyor” dedi. Sendikadan yapılan açıklamada, “Yıllar geçtikçe kriz sürekli derinleşiyor, haklarımız daralıyor” ifadelerine yer verildi.

Yunanistan ’ın yıllık tüketici enflasyonu, artan enerji, konut ve ulaşım maliyetlerinin etkisiyle şubat ayında yüzde 7,2 ’ye ulaşarak 25 yılın zirvesine çıkmıştı. İşçiler ise ücretlerinin yükselen fiyatları karşılamakta zorlandığı görüşünde.

Muhafazakar hükümet ocak ayında asgari ücreti yüzde 2 artırarak 663 Euro ’ya yükseltmişti. Sonrasında artışın yetersiz kalmasıyla Başbakan Kyriakos Mitsotakis 1 Mayıs ’tan itibaren  daha büyük bir artış sözü verdi. GSEE ise artan enflasyon nedeniyle aylık brüt asgari ücretin yüzde 13 ’lük bir artışla  751 Euro ’ya çıkarılmasını talep ediyor.

Yunanistan, 2018 ’de on yıl süren derin mali krizden çıksa da corona virüs pandemisinin küresel seyahati durma noktasına getirmesi, ana gelir kaynağı turizm olan ekonomiye ciddi darbe vurdu. Sonrasında ise enerji ve gıda fiyatlarında gerçekleşen yükseliş ülkede enflasyonu tetikledi.

Şubat ayında Rusya ’nın Ukrayna işgalinin ardından gelen yaptırımlar yüzünden sert yükselen enerji fiyatları, işçilerin ceplerine daha fazla zarar verdi.

Yunanistan hükümeti, çiftçiler, haneler ve işletmeler için artan enerji ve yakıt maliyetlerinin yükünü hafifletmek için eylül ayından bu yana yaklaşık 3,7 milyar euro harcadı. Ancak işçilere göre bu önlemler yetersiz.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Mika’nın Kullanım Alanları

TermoPlastiklerde Mika:Doğrudan mekanik özelliklere etki ederek ; termal genleşme katsayısını azaltır büzülmeyi engeller. Buda boyutsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]