Anasayfa / Genel / Yunanistan’da aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kurumları tatile çıktı, paket servis durduruldu

Yunanistan’da aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kurumları tatile çıktı, paket servis durduruldu

Kavurucu sıcakların yaşandığı Yunanistan’da birçok kurum ve kuruluşun çalışmaları durduruldu. Özel sektör ve kamuda çalışanlara uzaktan çalışması tavsiye edilirken, evlere paket servis de öğlen saatlerinde durduruldu.

Yunanistan’da aşırı sıcaklar nedeniyle birçok kurum ve kuruluşun çalışması askıya alındı. Hava sıcaklıklarının 43 dereceyi bulduğu başkent Atina’da tarihi Akropolis’in 12.00-17.00 saatlerinde ziyarete kapatılmasına karar verildi.

ÖĞLE SAATLERİNDE EVLERE PAKET SERVİSİ DURDURULDU

Çalışma Bakanlığının kararıyla özel sektör ve kamuda çalışanları korumak amacıyla tedbir olarak uzaktan çalışma tavsiye edildi. Evlere paket servis hizmeti ise aşırı sıcaklar nedeniyle 12.00-17.00 saatlerinde durduruldu.

SICAKLIK 44 DERECEYE KADAR ÇIKACAK

Birçok kamu kurum ve kuruluşunda bugünkü randevular başka tarihe ertelenirken; çoğu kurum ve kuruluşta işe geliş ve dönüş saatleri esnetildi. Meteoroloji Dairesinin verilerine göre, “CLEON” ismi verilen ve tüm ülkede hakim olacak sıcak hava dalgası nedeniyle başkent Atina’da sıcaklık 43 dereceye kadar yükselirken, cumartesi günü ise sıcaklığın 44 dereceye ulaşması bekleniyor.

Kaynak: AA / Derya Gülnaz Özcan – Güncel

Hakkında

Diğer Haber

Ankara’da 10 bin makaron ele geçirildi

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde düzenlenen kaçak sigara operasyonunda, tütünle doldurulmuş 10 bin makaron (filtreli sigara kağıdı) ile 10 kilogram kıyılmış tütün ele geçirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]