Anasayfa / Ekonomi / Yıllardır suları yok ama fatura ödüyorlar,Alın size bir Türk Fıkrası

Yıllardır suları yok ama fatura ödüyorlar,Alın size bir Türk Fıkrası

Bafra ilçe merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan Örencik mahallesinde yaşanan olay Karadeniz fıkrasını aratmıyor. Mahallede yaşayan vatandaşlar, yıllardır evlerinde içme suyu akmamasına rağmen, su abonesi yapıldıklarını ve her ay akmayan suya para ödedikleri söyledi.

Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Örencik mahallesinde yaşanan su sorunu yıllardır giderilemedi. AKP ’li Bafra Belediyesi de her seçimden önce verdiği sözleri unuttu. Ama SASKİ mahalledeki evlere su sayaçlarını bağladı.

Vatandaşlar yıllardır evlerinden ve mahallelerinde bulunan çeşmelerden akacak suyu beklerken, abone yapılmaları ve her ay kullanmadıkları içme suyu için fatura ödemeleri karşısında şaşkına döndü. Vatandaşlar mahallede bulunan çeşmelerden de su akmadığını söyledi.

Yıllardır musluklarından su akmayan Örencik mahallesi sakinleri, su ihtiyaçlarını ise tankerlerle karşıladıklarını belirtti. Tankerlerle taşınan temiz suyu yine evlerin çatılarına yerleştirilen su tanklarına boşalttıklarını ifade eden vatandaşlar, şöyle konuştu:

* Uzun yıllardır içme suyumuz yok. Bir çok kez yetkililerden yardım istedik. Ama bizim su sorunumuzu çözmediler. Köyümüz mahalle statüsüne dönünce su sayaçları bağlandı.

* Ama su gelmedi. Her ay akmayan suya fatura ödüyoruz. İhtiyacımız olan suyu ya tankerlerle su kaynaklarından alıyoruz” diye konuştu.

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]