Anasayfa / Genel / Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal: Oy oranımız yüzde 8

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal: Oy oranımız yüzde 8

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, Habertürk’te katıldığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aydal, AK Parti ile ittifaklık konusunda yapılan görüşmelerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“OY ORANIMIZ YÜZDE 8”

Partisinin oy oranı sorulan Aydal, “Son zamanlarda yaptırdığımız 4 ankete göre Türkiye genelinde yüzde 8. İstanbul’da yüzde 9” yanıtını verdi.

“AK PARTİ 30 ŞARTIMIZI DA KABUL ETTİ”

Yeniden Refah Partisi‘nin AK Parti’ye koştuğu 30 şartın da kabul edildiğini dile getiren Aydal, ”AK Parti’nin kabul etmediği bir teklifimiz olmadı. Tüm maddelerimiz okundu ve hiç problem yok dendi” ifadelerini kullandı.

YRP’NİN ŞARTLARI NEDİR?

Partisinin AK Parti ile görüşmesi sonrası Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Güner, şu paylaşımı yapmıştı: “Bir ittifak yapabilmemiz için partilerin 30 maddelik şartları kabul etmeleri gerekiyor. Bunlardan bazıları:

  • LGBT derneklerinin kapatılması,
  • Tarıma ve çiftçilere destek verilmesi,
  • 6284 kalkması,
  • Süresiz nafakanın ortadan kalması,
  • Ahlak ve Maneviyat öncelikli eğitim sistemi inşa edilmesi”

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]