Anasayfa / Ekonomi / Yeni nesil ofis hizmetleri maliyet avantajı sağlıyor

Yeni nesil ofis hizmetleri maliyet avantajı sağlıyor

Eknomide ve iş hayatında meydana gelen değişimler, şirketlerin faaliyetlerini sürdürürken maliyet avantajlı çalışma ortamlarına yönelmeleri noktasında önemli bir etmen oluyor. Yeni nesil ofis hizmetlerini Türkiye’de yaygınlaştıran eOfis, paylaşımlı ofislerin maliyet avantajlarını açıkladı. Paylaşımlı ofis ve bağımsız ofisler arasındaki maliyet farkını eOfis Kurumsal İletişim Yöneticisi Melis Ataç aktardı. Araştırmalara göre, yeni nesil ofis hizmeti kullanan şirket ve şahıslar, yıllık olarak ortalama 30-45 bin lira arasında tasarruf sağlıyor.

Dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalar başta emlak sektörü olmak üzere birçok sabit maliyeti etkiledi. Kira fiyatlarıyla birlikte doğalgaz, elektrik ve su gibi diğer gider kalemlerinde de büyük oranda artış yaşandı. Ekonomide ve işyeri kira bedellerinde meydana gelen bu değişimler neticesinde yeni nesil ofis sistemleri büyük öne çıkıyor. Şirketlere maliyet avantajı sağlayan yeni nesil ofis hizmetleri, ofis faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

2022 yılının Şubat ayında Tüketici Fiyat Endeksi’nde (TEFE), on iki aylık ortalamalara göre yüzde 22,58 artış gerçekleşti. Geleneksel ofis kiralarında yaşanan artış, ofis giderlerini azaltmak isteyen şahıs ve şirketler tarafından yeni nesil ofis hizmetlerine olan talepleri de arttırdı.

İş dünyasında tasarruf sağlamak için ofis seçimlerinde ihtiyaç ve önceliklere göre tercih yapmak gerekiyor. Yeni nesil ofis hizmetlerinin başında yer alan sanal ofisler, fiziki ofis kullanımına ihtiyaç duymayan şahıs ve şirketlere yasal iş adresi sağlamakla beraber kargo ve çağrı karşılama hizmeti sunuyor.

Tam donanımlı ofislerde ticari faaliyetlerini yürütmek isteyen şirketler için hazır ofisler maliyet avantajı sağlarken; yaygın kullanıcı sayısına ulaşan paylaşımlı ofisler esnek bir çalışma ortamı sunuyor. Araştırmalara göre, yeni nesil ofis hizmeti kullanan şirket ve şahıslar, yıllık olarak ortalama 30-45 bin lira arasında tasarruf sağlıyor.

Geleneksel ofisler, kiralama maliyetlerinde yaşanılan artışın yanı sıra temizlik, mutfak başta olmak üzere güvenlik ve operasyonel süreçlerin yürütülmesi adına şirket içerisine dahil olan ek çalışan giderlerini de beraberinde getiriyor. Yeni nesil ofis hizmetlerinde tek bir faturaya dahil olan mutfak, temizlik, sekretarya ve teknik ekip hizmeti; geleneksel ofislerde farklı gider kalemleri arasında yer alıyor. Bu bağlamda yeni nesil ofis hizmetleri özellikle büyük şehirlerde şahıs ve şirketlere maliyet avantajı sunmaktadır.

Yeni nesil ofis hizmetlerinin sağladığı maliyet avantajı ile ilgili konuşan eOfis Kurumsal İletişim Yöneticisi Melis Ataç, “Ülkemizde ve dünya genelinde yaşanılan ekonomik dalgalanmalar özellikle iş dünyasında büyük bir etkiye sebep oldu. Girişimciler başta olmak üzere, kurumsal şirketler ve şahısların şirket faaliyetlerini sürdürebilmeleri için şirket kurumlarını yapmaları ve yasal bir adreste bulunmaları gerekiyor. Fakat ofis kiralarında ve elektrik, su, doğalgaz gibi temel gider kalemlerinde yaşanılan zam oranları nedeniyle geleneksel bir ofis kiralamak maliyetli olabiliyor. eOfis olarak 2010 yılından beri yeni nesil ofis hizmetleri kapsamında sanal ofis, hazır ofis, paylaşımlı ofis ve toplantı odası hizmeti veriyoruz. Yeni nesil ofis hizmetleri, uzun yıllardır şirketlerin ekonomik çözümlerle pazarlarını büyütmelerini ve büyük oranda kar elde etmelerini sağlıyor. Bunun sebebinin başta hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis kiralarının geleneksel ofis kiralarına oranla daha uygun maliyetli olmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte yeni nesil ofis hizmetlerinde stopaj gideri, ek faturalar, temizlik ve mutfak giderleri tek bir fatura içerisinde yer alıyor. Böylece şirketler ve şahıslar ekonomide meydana gelen değişimlerden minimum seviyede etkileniyor. Yeni nesil ofis hizmetleri, kira maliyetlerinde sunduğu avantajların yanı sıra, operasyonel süreçlerin yürütülmesi konusunda da sorumluluk alıyor. Profesyonel ekip tarafından şirket adına gelen çağrılar ve kargolar karşılanıyor. Yeni nesil ofis kullanıcıları, geniş iş ağı sayesinde de yeni girişimler ile doğrudan etkileşime girilebiliyor” dedi.

Yeni nesil ofis çözümleri, birçok konuda sağladığı maliyet avantajı ile şirket ve şahısların iş dünyasında tasarruf elde etmelerini sağlıyor.

Pars Grafit Nerelerde Kullanılır?

1. Makina Parçalarında Yağlayıcı Olarak
Makina parçaları üzerinde uzun müddet yapışabilmesi özelliği ile, makina yataklarında yağlama maddesi olarak kullanılabilir. Bu alan için kullanılabilecek grafitin çok saf olması (en az % 95 grafitleşmiş karbon) ve kuvars gibi sert mineralleri içermemesi gerekir. Taşıyıcı sıvının türüne bağlı olarak, grafit burada kuru veya yaş bir tabaka oluşturur. Kuru tip, fırın zincir ve arabalarında, motor silindirlerinde, deniz araçlarında ve kimyasal tesislerde; yaş tabaka türü ise, yüksek basınç altında, bilyalı yataklarda kullanılır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

2. Döküm Sanayinde
% 40 – 60 grafitleşmiş karbon içeren grafit tozlarının, asıl kullanıldığı yerler dökümhanelerdir. Kil ve kumla karıştırmak suretiyle döküm kalıpları yapımında kullanılır. Bentonit veya olivin ile karıştırılıp, öğütülmüş kok kömürü tozu ve petrol koku, bu sanayii dalında grafiti ikame edebilmektedir.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

3. Kurşun Kalem Ucu Yapımında
Kurşun kalem ucu, işlenmiş kaolen, bentonit ve grafit karışımından yapılır. Bu kullanıma en uygun grafit türü, ince taneli ve kompakt olanıdır. Yumuşaklığı nedeniyle, daha çok doğal grafit tercih edilir. Saflığının yüksekliği oranında, bu alandaki kıymeti artar. Düşük kaliteli kalem uçları için amorf grafit kullanılır. Her iki durumda da arzu edilen grafit türü, aşındırıcı madde (kuvars gibi) içermeyen ve % 96 oranında grafitleşmiş karbona sahip olandır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

4. Motor ve Jeneratör Fırçaları İmalinde
Bu malzemeler, yüksek sıcaklıktaki amorf veya damar türündeki doğal grafitten yapılır. Bu amaçla uygun grafitin grafitleşmiş karbon miktarı % 85’ten fazla olmalıdır. Grafit fırça yapımında, zift, katran veya reçine ile bağlanmış grafit ve metal tozları (bakır veya gümüş) kullanılır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

5. Grafitin Diğer Kullanım Alanları
Son senelerde kuru pil sanayiinde, bol miktarda grafit kullanılmaya başlanmıştır. Bunun için pul türü (levhamsı) ve grafit tozu en uygunu olup, en az % 85 grafitik karbon içermesi gereklidir.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Mika’nın Kullanım Alanları

TermoPlastiklerde Mika:Doğrudan mekanik özelliklere etki ederek ; termal genleşme katsayısını azaltır büzülmeyi engeller. Buda boyutsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]