Anasayfa / Genel / Veli Ağbaba’dan Malatya İl Başkanı Yıldız’a Yapılan Saldırıya Sert Tepki: “O Kendi Yaptığı Pisliğin İçerisinde Boğulsun. Enkazımız Hala Yerde.

Veli Ağbaba’dan Malatya İl Başkanı Yıldız’a Yapılan Saldırıya Sert Tepki: “O Kendi Yaptığı Pisliğin İçerisinde Boğulsun. Enkazımız Hala Yerde.

MEHMET DURAN ÖZKAN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Saadet Partisi’nin Malatya‘da kurduğu 10 bin kişilik aşevinin Valilik tarafından kaldırılmak istenmesi üzerine tepki gösteren yurttaşlara destek vermek için buraya giden CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız’ın yumruklu saldırıya uğramasına sert tepki gösterdi. Ağbaba, “O kendi yaptığı pisliğin içerisinde boğulsun. Kendi nefretinde boğulsun. Enkazımız hala yerde. 37. günde insanlar hala çadır bulamamış. 37. günde bu yağmurun altında insanlar bekliyor. O insanlar nefretinde boğulmaya devam etsin” dedi.

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Saadet Partisi’nin Malatya’da kurduğu 10 bin kişilik aşevinin Valilik tarafından kaldırılmak istenmesi üzerine tepki gösteren yurttaşlara destek vermek için bu akşam buraya gitti. Ancak Yıldız burada yumruklu saldırıya uğradı. Saldırının ardından Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya milletvekili Veli Ağbaba ile açıklama yaptı.

Yıldız, şunları söyledi:

“PROVOKATİF KİŞİ DAHA ÖNCE, UTANARAK SÖYLÜYORUM, MALATYA’DA BİR KURUMUN BAŞKANLIĞINI YAPMIŞ BİR ZAT, HALKLA İLETİŞİM KURMAMIZA ENGEL OLDU”

“EĞER ÖNLEM ALINMAZSA, AYNI İNSAN, AYNI DAVRANIŞLARA DEVAM EDECEK VE TETİKÇİLERİYLE SALDIRILARINI SÜRDÜRECEK”

Barış Yıldız olarak hiçbir şikayetim yok. Ama kamu vicdanı adına şikayetçiyim. Bu davranış Malatya’ya yakışmayan bir davranış. Bu davranış Malatya’nın adamlığına, insanlığına yakışmayan bir davranıştır. Olay yerinde, bizi sürekli provokasyona getiren, vatandaşın kendini ifade etmesine engel olan bu şahıs ve adamları bizlere, CHP’lilere bir saldırıda bulundu. Saldırı sonrası yanımda olan tüm arkadaşlardan, öfkeli vatandaşlardan rica ettim. Süküneti korumaları gerektiğini söyledim. Bizler iyiyiz ancak Malatya’da bu şekilde bir olayı yaşamış olmaktan dolayı üzgünüz ve utanç duyuyoruz. Bu provokatör davranışı kamunun vicdanına bırakıyorum. Orada olan mağdur vatandaşlar bizi gördüler, olaya tanıklar. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Adayımız geldiğinde bu şekilde provokasyon yapan birisi bugün de bu davranışa devam etti. Eğer önlem alınmazsa, yarın Malatya’nın utancı olarak aynı adam, aynı insan, adam demeye utandığım o şahıs, aynı davranışlara devam edecek ve tetikçileriyle saldırılarını sürdürecek. Kendimizi kamuoyunun vicdanına emanet ediyoruz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise şöyle konuştu:

“BARIŞ YILDIZ’IN KENDİSİ DE DEPREMZEDE. İKİ İŞ YERİ VE EVİ YIKILDI. EVİ AĞIR HASARLI”

“Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bugün depremin 37. günündeyiz. 37 günden beri İl Başkanımız ve arkadaşlarımızla birlikte Malatya’da sorunu ve enkazı olan her yere, dertlenen herkesle birlikte olmaya çalışıyoruz. Barış Yıldız’ın kendisi de depremzede. İki iş yeri ve evi yıkıldı. Evi ağır hasarlı. O da depremi en acı şekilde yaşıyor. O da günlerce Malatya’daki insanlar gibi banyo yapmadı. Günlerce bir yatakta yatmadı. Günlerce arabada uyudu. Ben buna şahidim. Hep birlikte 37 günden beri Malatya’nın her yoksul mahallesinde geziyoruz. Belediye Başkanlarımız katkılarıyla her kesime ulaşmaya çalışıyoruz. Kimi zaman gıda kimi zaman çadır kimi zaman hijyen ürünleriyle, tuvaletiyle, banyosuyla en uzaktan en yakına kadar ulaşmaya çalışıyoruz.

“O UTANÇLA, O UTANCI YAPAN KİŞİYİ BAŞ BAŞA BIRAKMAK İSTİYORUM”

Tüm siyasi partilere eşit mesafede, hiçbir siyasi ayrım gütmeden yardımımızı götürmeye çalışıyoruz. Allah rızası için bütün mağdurların kimliğin, kişiliğini sormadan yardım ediyoruz. Yaşanan olay acıdır. Malatya’da kardeşliğin bu kadar güçlü olduğu, hoşgörünün bu kadar güçlü olduğu bir kentte yaşanması Malatya için utanç vericidir. O utançla, o utancı yapan kişiyi baş başa bırakmak istiyorum. Maalesef geçmişte bir kurum başkanlığı da yapmıştır. Geçtiğimiz günlerde de Genel Başkanımıza durmadan laf atarak, bağırarak sözler söylemeye çalışmıştır. Rahatsız oldukları şey Malatya’nın huzurudur. Malatya’nın hoşgörüsüdür. Rahatsız olunan şey Malatya’nın var olan durumudur.

“KENDİ YAPTIĞI PİSLİĞİN İÇERİSİNDE BOĞULSUN”

Bizler çalışmalarımıza devam edeceğiz. Huzurumuzu ve barışımızı kimse bozamaz. Onlar ötekileştirebilir ama biz kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Kimseye farklı bakmayacağız. Malatya’da yaşayan herkes bizim kardeşimizdir. O kendi yaptığı pisliğin içerisinde boğulsun. Kendi nefretinde boğulsun. Kendi Malatya’nın kimliğine, kişiliğine, insanlığına yakışmayan o konumunda boğulmaya devam etsin. Cevap vermeyeceğiz. Biz o hareketlerin içerisinde olmayacağız. Ben Barış’ı da kutlamak istiyorum. Onların provokasyonuna gelmeyerek hoşgörüyle olayı savuşturmuştur. Acı olay yaşıyoruz. Enkazımız hala yerde. 37. günde insanlar hala çadır bulamamış. 37. günde bu yağmurun altında insanlar bekliyor. O insanlar nefretinde boğulmaya devam etsin.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]