Anasayfa / ceviz / Tokat’a 240 bin ceviz fidanı!

Tokat’a 240 bin ceviz fidanı!

Tokat Valisi Ozan Balcı, “Tarım Tokat Projesi” kapsamında kente 240 bin ceviz fidanın dikileceğini açıkladı.

Valilik’te düzenlenen toplantı kapsamında, 2023 Tokat Vizyonu görüşüldü. Tokat Valiliği; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü ortaklığıyla tarafından yürütülen “Tarım Tokat” ve “Orman Tokat” projeleri kapsamında ceviz, geç turfanda meyvecilik ve narince üzümü bahçelerinin kurulması projeleri değerlendirmeye alındı.

“15 bin dekar alanda 240 bin ceviz fidanı”

“Tarım Tokat Projesi”ne ilişkin bilgilendirmede bulunan Balcı, “Tokat merkeze bağlı Bakışlı köyünde 600 dekar alanda 8 bin 800 ceviz fidan toprakla buluştu. Çiftçimizin zenginleşmesi için üretime tam destek veriyoruz. Tokat’ta 15 bin dekar alanda 240 bin ceviz fidanı dikilecek.” ifadelerini kullandı.

Tokat Valiliğinde düzenlenen toplantıya Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, Fidanlık Şefi Salih Eraydın da teşrif etti.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]