Anasayfa / Genel / TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Kurulu toplandı

Erdoğmuş, Genel Kurulda, üç milletvekiline gündem dışı söz verdi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, depremin yaralarını sarmak için ilk günden bu yana destek sunan tüm sivil toplum kuruluşlarının idarecilerle organize olarak “devlet millet el ele” anlayışıyla çalışmalarını devam ettirdiğini söyledi.

Deprem bölgesinden Kayseri’ye 45 bine yakın vatandaşın geldiğini anlatan Nergis, bu vatandaşlardan 10 bininin KYK yurtlarında, kamu misafirlerinde ve otellerde barındığını, 34 bin civarındaki kişinin yakınlarının yanında veya kendi imkanlarıyla yerleştikleri konutlarda ikamet ettiğini bildirdi.

Depremzedelerin taleplerinin karşılanmaya çalışıldığını belirten Nergis, depremzedelere 3 milyon TL nakdi yardım sağlandığını söyledi.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya’da 460 binada enkaz, arama ve kurtarma çalışmalarının tamamlandığını belirterek, 304 bin 769 kişiye barınma imkanının sağlandığını ifade etti.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü kutladı.

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]