Anasayfa / Haberler / “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” Avrupa Finalinde

“Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” Avrupa Finalinde

Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” (Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde) KOSGEB’in ulusal koordinasyonu ile gerçekleştirilen seçim süreci sonunda Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşların desteği ve teşviki ile geliştirilmesi, işletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenlerin belirlenmesi, en iyi girişimcilik uygulamalarının ve politikalarının sergilenmesi ve girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığın arttırılması ve potansiyel girişimcilerin cesaretlendirilmesi amacıyla Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına AB üyesi ülkeler, İzlanda, Norveç ve Sırbistan’ın yanı sıra 2011 yılından itibaren Türkiye de katılıyor.

2016 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri kapsamında her kategori için bir başarı ödülü, ayrıca tüm kategoriler arasında seçilecek en yaratıcı ve en ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilecek.

“Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” 24 Kasım 2016 tarihinde Bratislava’da düzenlenecek olan ödül töreni ile sahiplerini bulacak olan 2016 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’nde ülkemizi temsil edecek.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Bakan Fidan, ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, New York'ta ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Görüşmede ABD-Türkiye ilişkileri dışında ayrıca, Karadeniz Tahıl Girişimi, İsveç'in NATO üyeliği ve Karabağ'daki son gelişmeler de ele alındı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]