Anasayfa / çevre / Tarıma Turkcell’den transfer iddiası Bakanlığı hareketlendirdi!

Tarıma Turkcell’den transfer iddiası Bakanlığı hareketlendirdi!

Tarım ve Orman Bakanlığının en stratejik birimlerinden olan Personel Genel Müdürlüğüne Turkcell’den bir ismin transfer edileceği iddiası Bakanlık kulislerini hareketlendirdi. Personel Genel Müdürü İrfan İçöz, geçtiğimiz günlerde sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa etmişti.

Tarım ve Orman Bakanlığının en stratejik birimlerinden olan Personel Genel Müdürlüğüne, kurum kültürünü bilmeyen ve bakanlık hafızasına sahip olmayan, kurum dışından bir ismin atanacağı iddiaları Bakanlığı hareketlendirdi. Turkcell’de görev yapan bir genel müdür yardımcısının Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne getirileceği iddia edilirken, bu iddia Bakanlık kulislerinde yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Turkcell’den daha önce transfer ettiği isimler Bakanlıkta başarılı olamazken, kısa süre sonra görevlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Buna da en güzel örnek olarak Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan ve daha sonra bu görevinden ayrılmak zorunda kalan Oruç Baba İnan gösteriliyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne, Bakanlıkla hiçbir alakası olmayan Turkcell’den bir ismin atanacak olması, ‘Bakanlığı bilen bir isim bulunamadı mı?’ eleştirilerini gündeme getirdi.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Merkez Bankası yeni 200 TL’lik banknotları tedavüle sürdü

Merkez Bankası yeni 200 TL'leri tedavüle sürdü. Yeni banknotlarda Başkan Dr. Hafize Gaye Erkan ile Başkan Yardımcısı Dr. Osman Cevdet Akçay'ın imzası olacak. Diğer tüm özellikler eski banknotlarla aynı olacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]