Anasayfa / Ekonomi / Tarım ve Balıkçılığa 500 Milyon Lira Hibe..

Tarım ve Balıkçılığa 500 Milyon Lira Hibe..

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD II Programının 2. Başvuru çağrı ilanına çıktı. 2. Başvuru çağrı dönemi sadece Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması İle İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımları kapsamaktadır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu il Koordinatörü İhsan Kaymak yaptığı açıklamada 103 tedbiri kapsamında Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ve Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması desteklenerek hibe desteği 122.177.559,21 Avro’dur ( 500 Milyon TL civarı). İllere özel olarak ayrılan bir bütçe yoktur dedi. Kaymak Dolayısıyla ilimizden gelen prosedürlere uygun hazırlanmış bütün projeler desteklenecektir dedi.Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu il Koordinatörü İhsan Kaymak Bu Tedbir Kapsamında inşaat işlerine, makine ekipman alımlanna, atık yönetimine yönelik harcamalara( %60 hibe verilecektir), işletmenin öz tüketimi kadar yenilenebilir enerji yatırımlarına destek verilmektedir dedi. TKDK il Koordinatörü İhsan Kaymak Yatırım kapsamında makine ve ekipman alımı, bilgi sistemleri alımı, inşaat işleri, hizmet alımı ve proje görünürlüğü ve yenilebilir enerji kapsamında ilgili sektörlere proje karşılığı hibe dağıtacak.

hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]