Anasayfa / Tarım / Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları platformu kuruldu!

Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları platformu kuruldu!

Çiftçinin haciz işlemine bir çözüm bulunmazken, Tarım Kredi ortakları seslerini duyurabilmek için sosyal medyada ortak bir platform kurdular. Kısa sürede 750 üyeye ulaşan platformda Tarım Kredi ortakları bir birlerinden haberdar oluyorlar.

YÜKSEK FAİZ TARIMSAL KREDİLE İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HALE GETİRDİ

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faiz, tarımsal kredileri içinden çıkılmaz bir hale getirirken, çiftçinin sesini de duyan olmuyor. Tarım Kredi Kooperatifleri, kendi ortağına karşı haciz işlemlerini başlatırken, TZOB ve Bakanlığın da bu yaşananlar karşısında sessiz kalması, çiftçi ortaklarını farklı arayışlara itti. Sosyal medyada bir araya gelerek ortak bir platform kuran Tarım Kredi ortakları, platformun adını da ‘Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları’ koydular.

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ ÇİFTÇİ KURULUŞU NE DURUMLARA DÜŞÜRÜLDÜ!

Platformun üye sayısı kısa sürede 750 kişiyi bulurken, tarım kredi ortakları buradan yaşadıkları mağduriyetlerle ilgili paylaşımlar yapıyorlar. Sosyal medyada böyle bir platformun kurulması, Türkiye’de çiftçinin ne kadar sahipsiz olduğunu gösterirken, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunun da çiftçinin nezdinde ne durumlara düşürüldüğünü gözler önüne seriyor.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Potasyum Silikat Ve Kullanım Alanları

Potasyum silikat çoğunlukla tarım işlemlerinin yapıldığı alanlarda kullanılan bir kimyasaldır. Tarım sektöründe bakterilere katkı sağlamasından dolayı …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]