Anasayfa / Genel / Tarım A.Ş.’den AB destekli bir proje daha

Tarım A.Ş.’den AB destekli bir proje daha

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden TARIM A.Ş., UFUK2020-PRIMA kapsamında hazırladığı “MEDISMART” isimli proje ile Avrupa Birliği’nden hibe desteği almaya hak kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden TARIM A.Ş., UFUK2020-PRIMA kapsamında hazırladığı “MEDISMART” isimli proje ile Avrupa Birliği’nden hibe desteği almaya hak kazandı.

TARIM A.Ş’nin KA205 Gençler İçin Stratejik Ortaklıklar kapsamında hazırlanan “Tarım ve Gıda Sektöründe Gençlerin Niteliklerinin Arttırılarak Sosyalleşme Sürecinin Geliştirilmesi ve İstihdamının Sağlanması [AGRI-FOOD]” isimli Avrupa Birliği projesi onaylandı ve hibe desteği almaya hak kazandı. Proje 2 yerel ortak ve 2 yabancı ortak ile birlikte yürütülecek. Ulusal ölçekteki ortaklar Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) olurken, uluslararası ortaklar ise Estonya’dan Gıda ve Fermantasyon Strateji Merkezi (TFTAK) ve İspanya’dan ise Gıda ve Konservecilik Ulusal Teknoloji Merkezi (CTC) oldu.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Özdemir: Tarımda belirlenen hedefler etrafında kenetlenmeliyiz

Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 422 Sayılı Kanun’un kabul edilmesine ilişkin değerlendirme yapan Ö. Abdullah Özdemir, maddelerin uygulanması halinde ülkemizin ürün fazlası veya eksikliğinin önüne geçilebileceğini söyledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]