Anasayfa / Haberler / SULAMAYA AÇILAN ALANLARDA BİYO ÇEŞİTLİLİK GÖZETİLMELİ

SULAMAYA AÇILAN ALANLARDA BİYO ÇEŞİTLİLİK GÖZETİLMELİ

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer MATLI

Yeni arazileri sulamaya açarken bunun biyo çeşitlilik üzerindeki olumsuz etkileri ve sera gazı salımını artırması gibi faktörler dikkate alınmalı. Nerede organik, nerede konvansiyonel tarım veya ileri teknoloji girdili tarım yapılabilir, bölgenin sosyo-ekonomik yapısı çok iyi etüt edilerek, karar verilmeli. Sürdürülebilir tarımın yenilenebilir enerji kaynaklarının öne çıkmasına, lojistik optimizasyonundan sağlıklı ürünlerin arzına, toprak verimliliğini sürekli kılacak zirai ilaç ve gübre kullanımına, biyo çeşitliği ve su tasarrufunu güçlendirerek atık yönetimine kadar pek çok alanda faydalı bir tarım modeli olduğunu düşünüyorum.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Selahattin Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili olay paylaşım: Yanılmışız arkadaşlar!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasını paylaşmasının ardından cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan olay bir paylaşım geldi. Peçete üstüne yazı yazarak diploma yapan Demirtaş, "Yanılmışız arkadaşlar, diplomanın aslı var! Eğer olmasaydı suça bulaşmış herkes, seçimden sonra yargı önüne çıkacaktı. Kim böyle bir suça ortak olmayı göze alabilir ki zaten!" ifadelerini kullandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]