Anasayfa / Genel / Son Dakika! Malatya’da eşya almak için girdikleri evde depreme yakalanan bir baba ve kızı enkazdan sağ çıkarıldı

Son Dakika! Malatya’da eşya almak için girdikleri evde depreme yakalanan bir baba ve kızı enkazdan sağ çıkarıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 12.04’te merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 7 kilometre olarak açıklandı.

YIKILAN BİNALAR VAR

Yıkılan binalara ilişkin açıklama yapan AFAD, “Malatya ilimizin Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında, saha tarama çalışmaları sonucunda yıkılan binalar olduğu tespit edilmiş olup, arama kurtarma ekiplerimiz bölgeye hızlıca sevk edilmiş ve çalışmaya başlamışlardır. Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi; riskli binaların etrafında bulunulmaması önem arz etmektedir” dedi.

ENKAZ ALTINDA KALAN BABA KIZ KURTARILDI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar ise Yeşilyurt Şeyhbayram Mahallesi’nde 4. katta bulunan hasarlı evlerinden bir baba ve kızının eşyalarını almak için hasarlı binaya girdikleri ve deprem anında enkaz altında kaldığını açıkladı. Çınar ayrıca yıkılan bina ihbar sayısının 10-12’ye çıktığını belirtti. Ekiplerin çalışması sonucunda baba ve kız enkazdan sağ çıkarıldı.

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]