Anasayfa / Genel / Son Dakika: Depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 46 bin 104’e yükseldi

Son Dakika: Depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 46 bin 104’e yükseldi

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bugüne kadar 13 bin 753 artçı sarsıntı kaydedildi. Büyük yıkımın yaşandığı 11 ilde hasarlı binalarda tehlike hala sürüyor. Bölgedeki son durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan aktardı.

Kabine toplantısı sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kahramanmaraş merkezli depremlerde 46 bin 104 vatandaşımız hayatını kaybetti” dedi. Erdoğan sözlerinin devamında, “Depremin ilk anından itibaren devlet olarak tüm imkanlarımızı bölgeye seferber ettik. Bakanlarımız deprem bölgesi alanlarına defalarca giderek, kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili eksiklikleri tamamlarken vatandaşlarımızın yanındaydı. Toplamda 35 bin kişiyle dünyada eşi benzeri görülmemiş bir arama-kurtarma görevini yerine getirdik.” ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor…

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]