Anasayfa / Haberler / Şekerbank Destekledi “Çıtır Çileğim Projesi” Hayata Geçirildi

Şekerbank Destekledi “Çıtır Çileğim Projesi” Hayata Geçirildi

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı 2017 yılı Türkiye ikincisi Lale Basut’ un “Çıtır Çileğim Projesi” projesi Şekerbank’ın desteği ile hayata geçirilerek çilekler cips haline getirilmeye başlandı.

Sason ilçesi Kavaklı mezrasında çiftçilikle uğraşan Lale Basut’un 2017 yılında Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı kapsamında hazırladığı ve İkincilik Ödülünü Cumhurbaşkanımızın eşi Emine ERDOĞAN hanımefendinin elinden aldığı programın ödülü, Şekerbank sponsorluğu tarafından destek sağlandı.

Proje ile 5 dekar üzerinde örnek çilek bahçesi kuruldu. Üretilen çilekler yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi kullanılarak katma değeri arttırıldı.

Çıtır çileğim projesini kendi köyünde hayata geçiren Lale BASUT; Sason’da çilek, sadece yaş olarak satılıyor. Projemin amacı, çileği kurutmak ve il içinde ve dışında pazarlamasını yaparak aileme katkı sağlamaktır.” diye konuştu.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]