Anasayfa / Genel / Şehir diken üstünde! Naci Görür’den ‘Adana’ açıklaması geldi

Şehir diken üstünde! Naci Görür’den ‘Adana’ açıklaması geldi

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından bölgedeki sismik hareketlilik sürerken, uzman isimlerin Bingöl ve Adana gibi şehirlerde ‘deprem’ riski olduğuna yönelik uyarıları sürüyor.

“Deprem” korkusunun yaşandığı şehirlerden biri olan Adana ile ilgili olarak Prof. Dr. Naci Görür’den yeni bir açıklama geldi.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Görür, “Arkadaşlar, hep Adana soruluyor. Maraş depremlerinden sonra Anadolu 3,5-7,0 m güney/güneybatıya DAF/ÖD fayı boyunca kayınca yerbilimciler doğal olarak Adana Havzası ve Kıbrıs için biraz tedirgin olurlar. Biz de biraz dikkatli olunsun dedik. Hepsi o, sevgiyle” dedi.

Daha önce de uyarmıştı

Prof. Görür, bir önceki paylaşımında da Adana’ya dikkat çekerek, “Arkadaşlar Hatay’da 6,4 ve daha küçük depremler oldu. Maraş depremlerinden sonra bu boyutta depremleri Hatay ve Adana’da bekliyorduk. Nitekim ben, Celal Şengör ve yerbilimci arkadaşlarımız duyurmuştuk. Maraş’ta oldu. Adana ve Kıbrıs’ta da dikkatli olmamız gerekir. Bu uyarılarımız bölgedeki stres transferine dayanıyor. Keza Malatya çevresindeki Malatya, Ovacık ve Nazimiye-Karakoçan fayları üzerinde de benzer nedenlerle dikkatli olmalıyız. Yetkililerimizin ve halkımızın dikkatli olmasında yarar var, sevgiyle” demişti.

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]