Anasayfa / Ekonomi / Rusya’da bir devir kapandı: İşte McDonald’s dükkanlarının yeni sahibi

Rusya’da bir devir kapandı: İşte McDonald’s dükkanlarının yeni sahibi

McDonald ’s dün yaptığı açıklamada, Sibirya ’da 25 McDonald ’s restoranı için lisansı bulunan Alexander Govor ’un ülke çapındaki 850 McDonald ’s restoranını satın almayı ve farklı markalar altında işletmeyi kabul ettiğini söyledi. Şirket, şubelerin ne kadara satıldığını açıklamadı.

2015 yılından bu yana lisans sahibi olan Govor, McDonald ’s ’ın 62 bin Rus çalışanını en az iki yıl boyunca eşdeğer koşullarda tutmayı, tedarikçilere, ev sahiplerine ve kamu hizmetlerine olan mevcut yükümlülüklerini finanse etmeyi kabul etti.

Fast food şirketi, Rusya ’nın Ukrayna ’yı işgalinin ardından mart ayında Rusya genelinde yüzlerce satış noktasını geçici olarak kapatmış, sonrasında ülkeden tamamen çıkma kararı almıştı. Bu kararın şirkete aylık 55 milyon dolara mâl olduğu tahmin ediliyor.

Geçen yıl, Rusya operasyonları şirketin toplam yıllık satışlarının yüzde 9 ’una denk gelmiş ve küresel operasyona yaklaşık 2 milyar dolara katkıda bulunmuştu.

McDonald ’s, satışın düzenleyici onayına tabi olduğunu ancak birkaç hafta içinde onay beklendiğini belirtti.

Sibirya ’da 25 McDonald ’s restoranı işleten ve 2015 ’ten beri fast-food zincirinin lisans sahibi olan Govor, aynı zamanda enerji ve inşaat işi ile de ilgileniyor.

Govor, Sibirya ’da bir petrol rafinerisinin sahibi de olan inşaat şirketi Neftekhimservis ’in ortağı. İş insanının Sibirya ’da otel, özel klinikler gibi projeleri olan başka bir firmada yönetim kurulu üyeliği de bulunuyor.

1990 ’da SSCB ’nin başkenti Moskova ’ya ilk McDonald ’s şubesi açıldığında büyük bir sembol olarak görülmüş ve kapıda uzun kuyruklar oluşmuştu. Satışın düzenleyici onayı alması halinde, Sovyetler Birliği ’nin dağılmasından sadece aylar önce ülkeye giren fast-food devi için bir dönemin sonu olacak.

Şirketin CEO ’su Chris Kempczinski, pazartesi günü şirket sistemine gönderdiği bir mektupta, “Rusya ’daki McDonald ’s, glasnost (açıklık) kavramını somutlaştırdı ve o dönem büyük önem kazandı” dedi. Kempczinski, “Bazıları, on binlerce sıradan vatandaşı çalıştırmaya devam etmenin kesinlikle yapılacak doğru şey olduğunu iddia edebilir. Ancak Ukrayna ’daki savaşın yol açtığı insani krizi görmezden gelmek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu  ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur.  kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın  ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Benzin ve ekmek zammında rakibimiz yok

Benzin ve ekmek zammında rakibimiz yok

Enflasyon her ülkede var ancak küresel şirketler tarafından yapılan her karşılaştırma, Türkiye ’nin temel ürünlere …