Anasayfa / Dünya / Rusya Tarım Ürünlerine Uyguladığı İthal Yasağını Yumşatıyor..

Rusya Tarım Ürünlerine Uyguladığı İthal Yasağını Yumşatıyor..

Rusya, Türk tarım ürünlerine yönelik uyguladığı ithal yasağı uygulamasını esnetiyor. Rusya Federal Bitki Sağlığı Denetim Servisi ithal yasağı uygulamasını askıya aldıklarını açıkladı.

Türkiye menşeli yaş meyve ve sebze ürünlerine yönelik ithalat yasağı uygulanmasının gerekli olduğu kanaatinde olan Rusya Federal Bitki Sağlığı Denetim Servisi, fikir değiştirdi.

Rus basınında yer alan haberlere göre Rusya Federal Bitki Sağlığı Denetim Servisi, Türkiye menşeli bitki ürünlerine ithal yasağının uygulanması doğrultusundaki kararlarını askıya aldıklarını bildirdi.

Bu kapsamda biber, nar, patlıcan, kıvırcık, marul, kabak ve balkabağına yönelik alınan geçici ithalat yasağı kararlarının ürünlerin kalitesi ve karantina şartlarına bağlı olarak geçici olarak durdurulduğu kaydedildi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

İSKİ skandalının kilit ismi Ergun Göknel hayatını kaybetti

İSKİ'nin eski genel müdürlerinden Ergun Göknel, 85 yaşında hayatını kaybetti. Zincirlikuyu Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlan Göknel, 1990'lı yılların başlarında yargılandığı yolsuzluk davasında 5 yıl hapis yatmıştı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]