Anasayfa / Ekonomi / Rus kadınları çıldırtan karar! Çantalarını makaslarla kestiler…

Rus kadınları çıldırtan karar! Çantalarını makaslarla kestiler…

Uzun süren bir gerginlikten sonra yaklaşık 40 gün önce Ukrayna’ya savaş başlatan Rusya, ABD ve Batılı ülkelerin yaptırım kıskacı altında. 24 Şubat’ta başlayan işgalin ardından yaptırım kararları peş peşe geldi.

Rus bankaları ve oligarklara darbe vuran yaptırımların yanı sıra birçok dünyaca ünlü marka da üzerlerindeki baskıya dayanamayarak Rusya’dan ayrıldıklarını duyurdu. Starbucks, Pizza Hut ve KFC gibi zincir restoranlar ülkedeki şubelerini kapatırken ile Coca Cola ve Pepsi gibi sembolik markalar da ülke ile bağlarını tamamen kopardı.

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar ülkede ilginç manzaralara yol açtı. Yüzlerce kişi Mcdonald ’s restoranlarının önünde son kez yemek yemek için uzun kuyruklar oluştururken Batılı ürünlerin benzerleri ortaya çıkmaya başladı.

Ülkeden ayrıldığını duyuran en son marka olan Chanel ise büyük bir tepki fırtınası ile karşılaştı. Moskova’daki ünlü model ve fluencerlar, Chanel’i ‘Rus fobisi’ ile suçlarken, kadınlar çok sevdikleri marka çantalarını makaslarla parçalayıp internette yayınladı.

Fransa’nın lüks moda devi Chanel, Rusya ’nın Ukrayna ’ya açtığı savaş sonrası ülkedeki mağazalarını kapatmasının ardından, ülke dışındaki Ruslara da ürün satışını kısıtladığını duyurdu. Ünlü marka Rusların kendi markalarını Rusya’da ve yurtdışı gezilerinde kullanmayacaklarını belirten bir taahhütname imzalamalarını istedi.

42 yaşındaki Rus model Victoria Bonya, markanın kararını öfke ile karşıladı ve kestiği Chanel çantasının fotoğraflarını yayınladı. Bonya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Müşterilerine karşı bu kadar saygısızca davranan başka bir marka görmedim” dedi.

28 yaşındaki TV sunucusu ve aktris Marina Ermoshkina da, Rus kadınların markayı Rusya’da giymeyecekleri veya sergilemeyecekleri konusunda taahhüt isteyen markaya ateş püskürdü.

299.999 takipçisi olan genç sunucu çantasını makasla kestiği videosunda “Vatan sevgime ve kendime olan saygıma değer tek bir ürün ya da marka yok. Rus fobisine karşıyım. Chanel’e sahip olmak anavatanımı satmak anlamına geliyorsa, o zaman Chanel’e ihtiyacım yok” dedi.

45 yaşındaki göz alıcı Rus DJ ve aktris Katya Guseva da kamera karşısında pahalı çantasını kesti ve “Çocukluğumuzdan beri bu çantayı almayı hayal ediyorduk. Ama hiçbir çanta vatanıma olan sevgimden ya da kendime olan saygımdan üstün değildir.” dedi.

Moskova Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Chanel’i ‘Rus düşmanı kampanyaya’ katılmakla suçlarken Batı medyası Ukrayna’da öldürülen siviller için ses çıkarmayan Rus zenginlerinin marka çantaları için öfkelenmesini sert sözlerle eleştirdi.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hastdergisi.com

 

Hakkında

Diğer Haber

Mika’nın Kullanım Alanları

TermoPlastiklerde Mika:Doğrudan mekanik özelliklere etki ederek ; termal genleşme katsayısını azaltır büzülmeyi engeller. Buda boyutsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]