Anasayfa / Genel / Pancar Ekim Sezonu Dualar la Açıldı

Pancar Ekim Sezonu Dualar la Açıldı

Kayseri Şeker, 2015-2016 Pancar Kampanyası ekim töreni dualar eşliğinde Kocasinan Ebiç Mahallesinden başlatıldı.

Pancar ekim törenine Kocasinan İlçe Tarım Müdürü Muzaffer Adıyaman, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay,Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyelerinden Abdulkadir Güneş, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Kayseri Şeker yöneticileri ile Ebiç, Mahzemin, Dadağı, Yemliha, Kalkancık, Kemer ve Elmalı köylerinden pancar ekicileri katıldılar.

Pancar ekimi yapan Ebiç çiftçilerinden Nihat Doğru, 2016-2017 Kampanya döneminde Kayseri Şeker’in başlatmış olduğu pancarda şeker oranını yükseltme ile ilgili çalışmaları olumlu bulduklarını söyledi.

Başkan Akay da pancar ekicilerinin Kayseri Şeker’in Pancardaki polar oranını yükseltme kampanyasına verdikleri destekten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Başkan Akay, şunları kaydetti: “Bu sene bizim açımızdan şeker oranını artırma seferberliği yılı olarak kabul ediyoruz. Bunu da bütün çiftçilerimiz benimseyip ortaya koyduğuna göre demek ki iyi bir başlangıç yapmışız. İnşallah bunu tüm sezonda ekiminde, sulamasında, çapasında, gübresinden, ilaçlamasına kadar gereken özen gösterilip bunun sonucunda da başarılı bir üretim gerçekleştirilecek. Cenabı Allah da rahmetini bol verir inşallah diyoruz. Bizim çiftçimizin ve fabrikamızın bol kazanç elde edeceği bir sezon temenni ediyorum” dedi.

 

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Cumhurbaşkanı adayları bağış ve yardım toplamak için döviz hesabı açabilecekler

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanı adaylarının bağış ve yardım toplamak için döviz hesabı açabileceklerine karar verdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]