Anasayfa / Ekonomi / ORTAKLARIMIZIN MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ.

ORTAKLARIMIZIN MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ.

Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, Balıkesir Bölge Birliği olarak 2016 yılında ortakların ürünlerini değerlendirme kapsamında arpa, ayçiçeği, yaş meyve ve sebze, silajlık mısır, dane mısır, zeytin, yonca ve yulaftan 60 bin ton ürün alımı gerçekleştireceklerini açıkladı.

Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, “Kurumumuzun varlık sebebi olan ortaklarımızın memnuniyetini sağlamak bizim öncelikli hedefimiz, 2016 yılında ortak ürünlerini değerlendirme kapsamında 60 bin ton ürün alımı yapmayı hedefliyoruz” diyerek; 2016 yılında ortak memnuniyeti için daha fazla çalışacaklarını kaydetti.

ORTAKLARIMIZIN MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ

Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın yaptığı açıklamada, Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının yetiştirdikleri ürünlerin bütün girdilerini kaliteli, zamanında ve en uygun fiyata tedarik etmek için çalıştıklarını belirterek kurumun varlık sebebinin ortaklarının her türlü ihtiyacını karşılayarak memnuniyetlerini ön planda tutmak olduğuna vurgu yaptı.

YENİ PAZARLAR BULMAK İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ

Altın; “Ortaklarımızın ve diğer çiftçilerimizin yetiştirdikleri ürünlerin pazarlanma aşamasında ürünlerinin değerinde satılması için Bölge Birliğimizin imkanları sonuna kadar kullanılmaktadır. Bölge Birliğimiz iştiraklerimizin hammadde ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile her yıl belli ürün kalemleri başta olmak üzere ortaklarımızın yetiştirdiği ürünleri kendi bünyesinde almakta, kendi bünyesinde alım imkanı bulunmayan ürünlerde ise yeni pazarlar bulmak için yoğun uğraşlar vermektedir.” dedi.

ÜRÜN ALIMINDA HEDEFLER BÜYÜDÜ

Bölge Müdürü Altın, Balıkesir Bölge Birliği olarak ortak ürünleri değerlendirme kapsamında arpa, ayçiçeği, yaş meyve ve sebze, silajlık mısır, dane mısır, zeytin, yonca, yulaf kalemlerinde 2014 yılında 45 bin, 2015 yılında da 49 bin ton ürün alımı gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

ÜRETİCİ ORTADA KALMIYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin ortak ürünlerini değerlendirmesi kapsamında hem üreticinin korunduğunu hem de üreticinin piyasada ortada kalmadığını kaydeden Altın, “Bölge Birliği olarak 2016 yılı için alımı yapılabilecek ortak ürünleri ile ilgili olarak saha çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz verilerle, alımını planladığımız ortak ürünü 2016 yılı için toplamda 60 bin ton olarak hedeflenmiştir.” şeklinde bilgi verdi.

ULUSLARARASI FİRMALARLA DA GÖRÜŞÜLÜYOR

Bölge Birliği’nin ilk olarak 2010 yılında Migros ile yapılan sözleşme ile yaş sebze ve meyve almaya başladığını ve bu alımların artarak sürdüğünü belirten Altın; “Gürsu kooperatifi ile başlanılan yaş sebze ve meyve alımı diğer kooperatiflerimizin özverili çalışmaları ile 2015 yılı sonu itibari ile 3 bin ton gibi ciddi bir rakama ulaşmıştır. Ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında yapılan alımlar ve bulunan yeni pazarlara ek olarak bu yıl içerisinde sanayi için yetiştirilen ürünlere pazar bulmaya yönelik çalışmalarımız da başladı. Ortaklarımızın ve yöredeki çiftçilerin kooperatiflerimizden yoğun bir şekilde talepte bulunduğu bu işle ilgili saha çalışmaları yapılırken, görüşmelerin yapıldığı uluslararası firmalarla da anlaşma yapma boyutuna gelindi. Önümüzdeki günlerde firma ve kooperatiflerimiz arasında deneme alımlarına başlamayı planlıyoruz.” sözlerini kaydetti.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]