Anasayfa / Ekonomi / OPEC petrol üretim kısıtlamalarını kaldırıyor

OPEC petrol üretim kısıtlamalarını kaldırıyor

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya ’nın da dahil olduğu onunla birlikte hareket eden ülkeler (OPEC+), ABD ’nin yeni yönetiminin enerjinin tüketiciler için makul fiyatlı hale getirilmesi için Suudi Arabistan ’a çağrı yapmasıyla petrol üretimine yönelik kısıtlamaları mayıstan itibaren kademeli olarak kaldırma konusunda anlaştı.

2020 yılında pandemi kaynaklı kısıtlamaların talebi düşürerek petrol fiyatlarını geriletmesi sonrası petrol arzına büyük kısıtlamalar getirmiş olan OPEC+ grubu dün yaptığı toplantıda mayısta petrol üretimi kısıtlamalarını günlük 350,000 varil gevşettikten sonra, Haziran ’da tekrar günlük 350,000 varil, temmuzda da günlük 400,000 varil daha gevşeteceğini açıkladı.

İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh, grubun temmuza kadar petrol üretimini toplamda günlük 1.1 milyon varil artıracağını doğruladı.

Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük petrol üreticisi Suudi Arabistan ’ın uygulamakta olduğu gönüllü petrol kesintisini temmuza kadar kademeli olarak kaldıracağını açıklamasıyla arz kısmında günlük ilave 1 milyon varil daha gelmiş olacak.

OPEC+ grubunun mayıstan itibaren uygulayacağı petrol kısıntısı günlük yaklaşık 6.5 milyon varilin üzerinde olacak. Nisan ’da kısıtlamalar günlük 7 milyon varilin birazcık altındaydı. (Reuters)

Kimyadeposu.com 

Türkiye ’nin Kimya Deposu

 

-Tarım Kimyasalları kimyadeposu.com da

-Nano metal tozları kimyadeposu.com da

-Mineraller kimyadeposu.com da

-Endüstriyel Hammaddeler kimyadeposu.com da

-Yem katkı Mineralleri kimyadeposu.com da

-Maden Tuzları kimyadeposu.com da

-Potasyum Silikat kimyadeposu.com da

-Sun Shield Sıvı Kaolin kimyadeposu.com da

-Hadjin Haşere Kovucu kimyadeposu.com da

-Nanografi ürünleri kimyadeposu.com da

-Grafit kimyadeposu.com da

-Manganez Dioksit kimyadeposu.com da

-Zeolit,Sepiolit,Diyatomit,Kaolen kimyadeposu.com da

-Pars Pet Powder Hayvan Yara Tozu

-Pars Akvaryum Filtresi

-Par Vet Powder Hayvan Açık Yara Tozu

Hakkında

Diğer Haber

Google 5 milyar dolar tazminat ödeyecek

California Kuzey Bölge Mahkemesindeki belgelere göre Google, çevrim içi gezintilerde anonim seçeneğini kullandığı halde bilgileri …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]