Anasayfa / Ekonomi / Narenciye Tanıtım Grubu İran’da Tarım ve Gıda Fuarı’na Katıldı

Narenciye Tanıtım Grubu İran’da Tarım ve Gıda Fuarı’na Katıldı

Narenciye Tanıtım Grubu, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen ve bölgenin en önemli fuarları arasında sayılan İran Food and Hospitality Fuarı’nda (İran Uluslararası Tarım, Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı) stant açarak, Türk narenciyesini tanıttı.

Narenciye Tanıtım Grubu, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen ve bölgenin en önemli fuarları arasında sayılan İran Food and Hospitality Fuarı’nda ( İran Uluslararası Tarım, Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı) stant açarak, Türk narenciyesini tanıttı.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Narenciye Tanıtım Grubu, yurt dışı fuarlarına katılarak dikkatleri Türk narenciyesinin üzerine çekmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 30 Mayıs-2 Haziran 2016 tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen 23. İran Uluslararası Tarım, Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda, AKİB milli organizatörlüğünde Türkiye genelinden 13 firma stant açtı.

İran’ın en büyük gıda ve tarım fuarı olan ve bu yıl İran Uluslararası Tarım, Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’na ziyaretçiler yoğun ilgi gösterirken, bölgenin en önemli fuarlarından biri olarak kabul edilen fuara Türkiye’den katılan firmalar, Türkiye’nin ihracatını artıracak şekilde etkili ikili görüşmeler gerçekleştirerek, önemli bağlantılar kurdu.

Türk narenciyesini tüm dünyaya tanıtmak üzere çeşitli ülkelerde tanıtım faaliyetleri gerçekleştiren Narenciye Tanıtım Grubu da 31,5 metrekare stant ile Türkiye Pavilyonu’nda fuara katıldı. Narenciye Tanıtım Grubu standını, fuarın açılış gününde Tahran Ticaret Müşaviri Mehmet Ali Erkan da ziyaret etti. Narenciye Tanıtım Grubu üyeleri, Erkan ile bölgedeki narenciye ihracatı potansiyeli hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Milli Savunma Bakanlığı’nda devir teslim töreni! Yaşar Güler’in ilk sözleri: Önceliğimiz terörle mücadele olacak

Milli Savunma Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Görevi Hulusi Akar'dan devralan Yaşar Güler, ilk açıklamasında "Birinci önceliğimiz terörle mücadele olacak. Ülkemizin huzur ve güvenliği için en son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelemiz devam edecek." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]