Anasayfa / Genel / ‘Mavi Marmara’ bir kez daha Gazze’ye gidiyor

‘Mavi Marmara’ bir kez daha Gazze’ye gidiyor

Derneğin internet sitesinde yer alan açıklamada, ‘İsrail’in Gazze’de büyük bir soykırım başlattığı; camiler, okullar, hastaneler ve tüm sivil yerleşim alanlarının saldırı altında olduğu’ kaydedildi.

Açıklamada, Gazze’de son 1 ayda 11 binden fazla insanın öldürüldüğü, binlerce sivilin de ağır yaralandığı aktarıldı.

İsrail’in ‘Birleşmiş Milletler ile İslam İşbirliği Teşkilatı’nın karar ve ikazlarını dinlemeden katliama devam ettiği, 7 Ekim’den bu yana uluslararası vicdanı görmezden geldiği’ vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Mavi Marmara Derneği olarak, üyesi olduğumuz Uluslararası Özgürlük Filosu ile aldığımız karar doğrultusunda sivil ve bağımsız bir hareket olarak Gazze’ye doğru tekrardan yola çıkıyoruz. Gazze’de bulunan deniz ablukasına karşı olan eylemlerimiz, her zaman şiddetsizlik ve şiddet içermeyen direniş ilkelerine tabidir. Filoya gemi alımı ve insani yardım malzemelerinin temini için sen de destek ol, abluka ve ambargoya karşı sen de sesini yükselt.”

Açıklamada, bağış ve destek için derneğin banka hesap numaralarına da yer verildi.

İlk gemi basılmıştı

İsrail, Gazze’deki deniz ablukasını kırarak bölgeye yardım götürmek isteyen Mavi Marmara filosuna saldırmış, 10 kişi hayatını kaybetmişti.

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]