Anasayfa / Ekonomi / Korunacak alan inşaata açıldı

Korunacak alan inşaata açıldı

Balıkesir Ayvalık Tabiat Parkı alanı içindeki Tavuk Adası ’nın ranta açılması, yöre sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Üç dönümü Kültür ve Turizm Bakanlığı ’na, geri kalan 14 dönümü ise işinsanı Dikran Masis ’sin sahibi olduğu “Eskidji” isimli şirkete ait arazide, yakın zamanda inşaata başlandı. Söz konusu şirketin bakanlığa ait üç dönümü 49 yıllığına kiralayıp ‘konsept proje ’ için çalışmalara start verdiği öğrenildi. Ada içerisinde inşa edilecek müze, iskele ve kafenin yer aldığı proje için deniz dolgu da yapıldığı öğrenilirken gerekli izinlerin aldığı iddia edildi.

İki yıldır halkın adaya çıkmasının engellendiğini belirten Ayvalık Tabiat Platformu Sözcüsü Nebahat Dinler, “Tavuk Adası ’nda, günübirlik alan ve plajların yapılması, Tabiat Parkı plan karar ve hükümlerine göre uygun değil” ifadelerini kullandı. “Ruhsatsız şantiye kurulamaz ama oraya teknelerle malzeme taşınıyor” diyen ODTÜ Mimarlık Bölümü ’nden Prof. Dr. Neriman Şahin Güçhan ise şunları dile getirdi: “Belediyeden, kuruldan ve bakanlıklardan bir açıklama bekliyoruz. Buranın geçici miras listesine girmesini savunan da Kültür Bakanlığı… Dolayısıyla böyle bir şeye taraf olamaz. Bu işin hızla çözülmesi ve geri dönülmesini istiyoruz yoksa Ayvalık Dünya Miras Listesi ’ne girme şansını kaybedecek.”

SOL Parti Ayvalık İlçe Örgütü de “Adanın kültürel ve doğal peyzajına zarar verecek, kıyı-kent ilişkisini değiştirecek, denizdeki biyoçeşitliliğe zarar verecek ve Ayvalık UNESCO adaylık sürecini olumsuz etkileyecek rant odaklı her türlü projenin karşısındayız. Açık bir toplantı ile projenin halka açıklanmasını bekliyoruz” açıklaması yaptı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise konuyla ilgili ilk kez konuştu. Ergin, “Şu anda kanun dışı bir şey yapılmıyor” dedi ve ekledi: “Projeye ruhsat verdik. Konuyla ilgili hassasiyeti biliyoruz. İncelemelerimiz sürüyor. Biz daha önce bölgeye yük getirecek diye ‘ret ’ oyu vermiştik. Çalışmalar sonrasında böyle bir şey olmadığını gördük.”

BAKIR TOZU VE KULLANIM ALANLARI

 Bakır en önemli elementlerden biridir. Parlak metalik parlaklığa sahip, dövülebilir ve sünek olan kırmızımsı bir metaldir. Bakır, ısı ve elektriğin iyi bir iletkenidir (elektriksel iletkenlikte sadece gümüş için ikinci). Malleabiltityitesi sayesinde kolayca tabaka, tel ve boru haline getirilir.

Kimyasal adı: Cu

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

 Bakır Tozu Uygulamaları:

·         Anti-botic, antibiyotik ve anti-mantar ajan

·         Yüksek mukavemetli metaller ve alaşımları

·         Yüksek termal iletken malzemeler

·         İçin iletken mürekkep ve macun elektronik baskılı

·         Sinterleme katkı maddeleri ve kondansatör malzemeleri

·         Yağlayıcılar

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

KULLANIM ALANLARI

Bakır tozları yüksek fiziko-kimyasal özellikleri sayesinde birçok teknolojik alanda kullanılmaktadır,

Bakır tozu başlıca Sinter bronz fren balata üretiminde, demir tozu ile karıştırılarak sinter parça üretiminde, elmas kesici takım üretiminde, elektrik iletkeni olarak, termal iletken olarak, reçineli fren balatalarında, elektronikte manyetik radyasyon kalkanı olarak, dekoratif uygulamalarda ve birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,,pars kalay sökücü

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

SODIUM NAPTHALENE SULFONATE NEDİR?

naftalin sülfonat süperplastikleştirici betonda naftalin sülfonat naftalin sülfonik asit sodyum naftalin sülfonat fiyatı sodyum naftalen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]