Anasayfa / Fuar Takvimi / Kırıkkale, tarım fuarına hazırlanıyor.

Kırıkkale, tarım fuarına hazırlanıyor.

Kırıkkale Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarı, 26- 29 Mayıs tarihleri arasında Cumartesi Pazar Alanı’nda düzenlenecek.
Kırıkkale Ticaret Sanayi Odası ve Art Fuar iş birliği ile organize edilen fuarı Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale Ziraat Odası, Kırıkkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırıkkale Ticaret Borsası, Kırıkkale Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kırıkkale Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği de destekliyor. Tarımsal mekanizasyon, hayvancılık, makina, gübre, tohum, fidan ve zirai ilaç gibi teknolojinin sergileneceği fuara, Kırıkkale ile çeşitli illerden pek çok üretici ve imalatçı katılacak.

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök yaptığı açıklamada, “Kırıkkale tarıma elverişli alanlara sahip bulunuyor. İlimizde ilk kez düzenlenecek fuarın, tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili olması bizleri ayrıca heyecanlandırmaktadır. Fuarın düzenleneceği dört günde binlerce çiftçi, fuar alanında buluşarak tarım sektöründeki mekanizasyonun ulaştığı noktayı, pek çok markayı ve modeli bir arada görerek mukayese etme imkanına sahip olacaklardır.” dedi.

DHA

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Talk-Magnezyum Silikat Kullanım Alanları

Talk, gerek sahip olduğu üstün fiziksel özellikleri, gerekse kullanıldığı yerlerde sağladığı avantajlar sebebiyle endüstri de …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]