Anasayfa / Genel / Kar Trakya’ya giriş yaptı, kuraklığın vurduğu bölge beyaz örtüyle kaplandı

Kar Trakya’ya giriş yaptı, kuraklığın vurduğu bölge beyaz örtüyle kaplandı

Trakya’nın yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren hafif kar yağışı başladı. Edirne’nin Bulgaristan‘a sınır köyleri kar ile beyaza büründü.

BULGARİSTAN SINIRINDAKİ KÖYLER BEYAZ ÖRTÜYE BÜRÜNDÜ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından Trakya’nın yüksek kesimlerinde hafif kar yağışı etkili oldu. Edirne’nin Lalapaşa ilçesinin Bulgaristan sınırındaki köyler, kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Kuraklığın hakim olduğu bölgede, kar yağışı üreticileri sevindirdi.

DEREKÖY SINIR KAPISI KARA TESLİM OLDU

Kırklareli’nin Kofçaz, Demirköy ile Bulgaristan’a açılan Dereköy Sınır Kapısı kesiminde de kar etkili oldu. Karayolları ekipleri, özellikle Bulgaristan’a açılan Dereköy kara yolu üzerinde önlem alıp, tuzlama çalışması yaptı.

GANOS DAĞI KARLA KAPLANDI

Tekirdağ’da ise Ganos Dağı’nın yüksek kesimleri, kar yağışı nedeniyle beyaza bürüdü. Bölgenin yüksek kesimlerinde kar etkili olurken, Trakya soğuk havanın da etkisi altına girdi. Hava sıcaklığı Kırklareli’de 2, Edirne ve Tekirdağ’da da 4 dereceye düştü.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]