Anasayfa / Ekonomi / Japon model Bursa’da üretilecek

Japon model Bursa’da üretilecek

Son dönemde elektrifikasyon başta olmak üzere önemli yatırımlara sahne olan Türk otomotiv endüstrisinde önemli bir gelişme daha yaşandı. Öyle ki, Bursa’daki Oyak-Renault fabrikalarında, Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı için otomobil üretileceği ortaya çıktı.

Bu kapsamda, üçlü ittifakın Japon üyesi Mitsubishi’nin Colt modeli artık Bursa’da üretilerek Avrupa’ya ihraç edilecek.

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın CMF-B adı verilen platformu üzerinde üretilecek Colt, markanın Renault ile birlikte geliştirdiği ikinci model konumunda.

Automotive News’in aktardığı gelişmeye göre, yeni Colt, güncel Clio ile aynı platformu ve güç ünitelerini de paylaşacak. Otomobilin, 2023 yılında Türkiye’den Avrupa’ya ihraç edilmeye başlanacağı da edinilen bilgiler arasında.

Böylece, Türkiye pazarında özellikle pick-up modeli varlık gösteren Mitsubishi’nin, tarihinde ilk kez bir binek otomobili Türkiye’de üretilmiş olacak. Bu noktada, geçmişte Mitsubishi’nin otobüslerinin ve ticari araçlarının Türkiye’de üretiminin yapıldığını da hatırlatalım.

1969 yılında Renault markalı otomobillerin Türkiye ’de üretilmesi amacıyla kurulan ve bugün faaliyetini Oyak ’ın yüzde 49 ve Fransız Renault Grubu ’nun yüzde 51 payı ile sürdüren şirket, bugün Renault ’nun Batı Avrupa dışındaki en en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

Renault Grubu ’nun dünya çapındaki 38 üretim merkezinden biri olan tesiste, yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim kapasitesi bulunuyor. Bursa’daki fabrikada, Renault marka binek araçların, motorlarının ve başta vites kutusu olmak üzere diğer mekanik parçalarının üretimini ve ihracatını gerçekleştiriliyor.

Edindiğimiz bilgiye göre, Oyak-Renault’tan gelişmeye ilişkin resmi bir açıklama da yapılacak.

Megane Sedan, Clio ve Clio Hibrit’in (E-Tech) üretiminin yapıldığı fabrikada, kısa bir süre önce üretimi Megane Sedan’ın üretimi yine Bursa’da yer alan Karsan fabrikasına kaydırılmıştı.

Karsan ve Oyak-Renault arasında imzalanan 5 yıllık sözleşme kapsamında, Karsan toplamda 210 milyon TL yatırım yaparak 55 bin adetlik üretim kapasitesi elde edecek.

Bu anlaşma ile Megane Sedan ’ın tek üreticisi olan Karsan’ın Eylül ayında seri üretime başlaması bekleniyor. Megane Sedan ’ın üretiminin Karsan’a kaydırılması ile Oyak Renault fabrikalarında üretim için ek kapasite elde edildiği ve ortaya çıkan bu kapasitenin bir kısmının Mitsubishi Colt için kullanılacağı söylenebilir.

Öte yandan, Eski CEO’su Carlos Ghosn’un Japonya’da tutuklanmasının ardından gelişen süreçte yön değiştiren Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı, Mayıs 2020’de rekabeti ve kârlılığı destekleyecek yeni bir iş birliği modeline geçtiğini duyurmuştu.

İttifak ortaklarının, ürün ve teknolojilerindeki verimlilik ve rekabetçiliği güçlendirmek amacıyla “leader-follower” (lider-takipçi) ilkesinden faydalanacakları kaydedilirken, plan doğrultusunda üyelerin her birinin, güçlü stratejik kozlarının olduğu bölgelerde öncülük ederek, ortakların rekabet gücünü artırmak için çalışacakları bildirilmişti.

İttifak’ın yeni stratejisinin, model yatırım maliyetini yüzde 40’a kadar düşürmesi öngörülüyor. Tüm bunlar alt alta toplandığında, Mitsubishi’nin Colt’un üretiminin Türkiye’de yapılacak olmasının, Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın 2 yıl önce aldığı karar doğrultusunda olduğu anlaşılıyor.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Mika’nın Kullanım Alanları

TermoPlastiklerde Mika:Doğrudan mekanik özelliklere etki ederek ; termal genleşme katsayısını azaltır büzülmeyi engeller. Buda boyutsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]