Anasayfa / Haberler / İznik te şiddetli dolu tarlalara zarar verdi.

İznik te şiddetli dolu tarlalara zarar verdi.

Bursa’nın İznik ilçesinde dün gece etkili olan dolu, Şerefiye, Çiçekli, Hocaköy, Kaynarca ve Dereköy mahallelerindeki tarım alanlarında zarara yol açtı.

İznik Ziraat Odası Başkanı Vahit Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dolu nedeniyle ilçedeki tarım alanlarında yetiştirilen şeftali, erik, armut ve kiraz gibi meyvelerle sebzelerde büyük hasar meydana geldiğini söyledi.

Çiftçinin zararının çok büyük olduğunu belirten Mutlu, “Bu afette zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun. İlk yaptığımız tespitlere göre dolu Şerefiye, Çiçekli, Hocaköy, Kaynarca ve Dereköy’de etkili oldu.” dedi.

Odaya bağlı ziraat mühendislerini zarar tespiti için görevlendirdiklerini dile getiren Mutlu, yapılacak tespitin İlçe Tarım Müdürlüğüne bildirileceğini kaydetti.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Danimarka’da, Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçak saldırılar bundan böyle cezasız kalmayacak

İskandinav ülkelerinde son zamanlarda Kur'an-ı Kerim'e yönelik alçak saldırılara karşı, bölge ülkelerinden Danimarka harekete geçti. Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve kutsal kitapların yakılmasını yasaklayan kanun tasarısı kabul edildi. Kanuna göre, ülkede Kur'an-ı Kerim ve diğer kutsal kitapların yakılması, bu kitaplara saldırılar ve dini değerleri hedef alan uygunsuz davranışlar yasaklanacak. Yasayı ihlal edenlere ise para cezası veya iki yıla kadar hapis verilebilecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]