Anasayfa / Haberler / İncir Üreticisi Kadınlar Antalya Expo 2016 Fuarında

İncir Üreticisi Kadınlar Antalya Expo 2016 Fuarında

Aydın’da yürütülen “İncir Üretiminde Kadın Eli” projesi kapsamında düzenlenen eğitim gezisine katılan 60 kadın üretici, EXPO 2016 Fuarına gezdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım” Projesi kapsamında 2015 tarihinde uygulamaya konulan, bu yıl da beş pilot ilde devam eden “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor” çalışmaları devam ediyor.

Proje kapsamında Aydın’da incir üretimi yapılan 9 ilçeden 60 kadın çiftçinin katılımları ile gezi düzenlenerek, bu yıl açılan Uluslararası Antalya EXPO 2016 Fuarı, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitü Müdürlüğüne (BATEM) ziyaret edildi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Son Dakika: En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını içeren teklif TBMM’de kabul edildi

Son dakika: En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını içeren teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Düzenleme ile birlikte bayram ikramiyeleri de 2 bin TL'ye çıkarıldı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]