Anasayfa / Ekonomi / Hayvan başı 25 TL destek için çalışmalar başladı

Hayvan başı 25 TL destek için çalışmalar başladı

2019 yılı Anaç Koyun-Keçi Desteklemeleri kapsamında Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü, küçükbaş hayvancılık işletmelerinde anaç koyun-keçi ve damızlık koç tespit çalışmalarına başladı.

İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği ekipleri 20 Kasım 2019 tarih ve 30954 sayılı resmi gazetede yayınlanan 2019/54 sayılı 2019 yılı hayvancılık destekleme tebliği kapsamında Yalova’da Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla başvuru yapan 142 küçükbaş hayvancılık işletmesine ziyaretlere başladı.

6 Aralık itibariyle başlayan tespit çalışmaları sona erdiğinde ilgili tebliğe göre yaş aralığı 1 Kasım 2019 tarihi itibarıyla 15 ay ve üzeri olan anaç küçükbaş hayvan başına yetiştiricilere 25 TL. destek ödenecek.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Yurt dışına kayıtlı cep telefonları için yeni karar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında “Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]