Anasayfa / Ekonomi / Halkın yüzde 90 ’ı krizle boğuşuyor

Halkın yüzde 90 ’ı krizle boğuşuyor

Yeni yılın ilk günlerinden bu yana artan fiyatlar yurttaşın belini büktü. Asgari ücrete yapılan zam daha ilk ayında erirken milyonlar her geçen gün borçlandı. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre geçen yıl ocak ayı ile kıyaslandığında bireysel kredi borcu nedeniyle takibe düşenlerin sayısı bu yıl ocak ayında yüzde 245 arttı. AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, pahalılık karşısında halktan ‘sabır ’ isterken yurttaşın yaşadığı yoksulluk, kamuoyu yoklamalarına da yansıdı. Türkiye Araştırma Raporu ’nun son anketi, halkın yaklaşık yüzde 60’ının eksi bütçeyle yaşadığını, neredeyse yüzde 30 ’unun gelir ve giderinin ucu ucuna yettiğini ortaya koydu.
Araştırma Raporu Türkiye, mart ayına ilişkin yaptığı ankette katılımcılara gelirlerinin giderlerini ne ölçüde karşıladığını sordu. Türkiye Raporu Direktörü Can Selçuki anketin sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Anket sonucunda katılımcıların yüzde 59,4 ’ü gelirlerinin, giderlerini karşılamadığı görüşünü bildirdi. Ankete göre gelirinin giderlerini ucu ucuna karşıladığını belirtenler yüzde 27 olurken, gelirinin giderlerinin üstünde olduğunu söyleyenlerin oranının sadece yüzde 7 olduğu görüldü. Gelirinin giderlerini fazlasıyla karşıladığını ifade edenler ise yüzde 6.

Anket kapsamında katılımcılara hangi siyasi partiye oy verdikleri de sorulurken, gelirinin giderlerini karşılamadığını söyleyen HDP seçmeni yüzde 88’le ilk sırada yer aldı. Aynı soruya Cumhur İttifakı bileşenlerinden AKP ’de yüzde 40.7 ’lik bir kesim de ‘gelirim, giderlerimi karşılayamıyor ’ yanıtını verdi. Bu oran küçük ortak MHP ’de ise yüzde 42,4 olarak görüldü. Öte yandan ekonomist İris Cibre anket sonuçlarını sosyal medya hesabından değerlendirerek “Bu ankette gelir transferinin ne yönde olduğu açık ve net. AKP ve MHP seçmeni, oransal olarak ‘gelirlerim giderlerimi fazlasıyla karşılıyor’ cevabında önde ve “karşılamıyor cevabında” geride kalmış. Parti bazlı gelir transferi…” dedi.

Geçen hafta paylaşılan Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2022 yılı ilk ayında 107 bin kişi, bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise 145 bin kişi oldu. 2021 Ocak ’ta ise kredi borcundan takibe düşen 42 bin, kredi kartı borcundan takibe düşen ise 41 bin kişiydi. TBB verilerine göre geçen yıl ocak ayına göre bu yıl ocakta bireysel kredi borcu nedeniyle takibe düşenlerin sayısı yüzde 245 arttı. Bireysel kredi kartında ise geçen yıla göre değişim yüzde 161 oldu. Bireysel kredi ve kredi kartı borcu nedeniyle takibe düşenlerin toplam kişi sayısında ise yüzde 204 ’lük bir artış yaşandı.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Mika’nın Kullanım Alanları

TermoPlastiklerde Mika:Doğrudan mekanik özelliklere etki ederek ; termal genleşme katsayısını azaltır büzülmeyi engeller. Buda boyutsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]