Anasayfa / Ekonomi / GZP Tarım ile TÜBİTAK iş birliği ekonomiye katkı sağlayacak

GZP Tarım ile TÜBİTAK iş birliği ekonomiye katkı sağlayacak

GZP (Gazipaşa) Tarım ve Gıda Sanayi ile TÜBİTAK iş birliğinde, yerli avokado ve tropikal meyvelerin üretim üssü haline gelen Gazipaşa’da yeni ürünler piyasaya çıkarılmaya hazırlanıyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, Gazipaşa avokadosundan avokado sos üretimi yapılarak tüm dünyada satışa sunulacak. İlk etapta; et sosu, balık sosu, avokadolu mayonez, ikinci etapta; bebek püresi ve kahvaltılık sos ürünleri satışa sunulacak.

Bilim insanları; Doç.Dr. İbrahim Sani Özdemir, Dr. İlknur Demirtaş, Dr. Öznur Karaoğlu, Dr. Aslı Kısıkkaya’nın yürüttüğü 12 aylık AR-GE çalışmasında sona yaklaşıldı.

Uzun yıllardır sinema ve dizi sektöründe faaliyet gösteren, aynı zamanda Gazipaşalı olan ve bölgede yerli avokado üretimi yapan İsa Yıldız’ın kurucusu olduğu GZP Tarım, VOYN markası ile piyasaya dahil olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yıldız, TUBİTAK MAM laboratuvarlarında avokadodaki oksitlenme sorununun önüne geçildiğini ve üretimin önündeki engelin aşıldığını belirterek, “VOYN markası adı altında, avokado ile geliştirdiğimiz ürünlerin 2022 yılı sonunda TUBİTAK iş birliği ile üretimine başlanacak. Ürünler, Türkiye ve uluslararası pazarda yerini alacak.” ifadelerini kullandı.

GZP Tarım ve Gıda Sanayi şirket Genel Müdürü Serdar Kandemir ise “Yerli avokado üretim merkezi haline gelen Gazipaşa’da kurulacak üretim tesisinin hem bölgede üretilen avokadoyu yüksek katma değerli bir ürüne dönüştürmesi hem de bölge çiftçisine vereceği üretim ve alım desteği ile ekonomiye katkı sunmasını amaçlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

GZP Tarım ve Gıda Sanayi, TÜBİTAK işbirliği ile raflara çıkacak olan VOYN markası tamamen Türk çiftçisinin ürettiği avokadodan elde edilerek dünya pazarında satışa sunulacak.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Mika’nın Kullanım Alanları

TermoPlastiklerde Mika:Doğrudan mekanik özelliklere etki ederek ; termal genleşme katsayısını azaltır büzülmeyi engeller. Buda boyutsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]