Anasayfa / Ekonomi / Gübre Fiyatlarının aşırı artışı,sahtecileri harekete geçirdi

Gübre Fiyatlarının aşırı artışı,sahtecileri harekete geçirdi

Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne yapılan telefonlu bir ihbarın peşine düşen yetkililer, Ticaret Borsası’nda bulunan bir depoya baskın yaptı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri ile polisin ortak yaptığı operasyonda sahte gübre üretimi yapılan imalathaneye baskın yapıldı. Baskında 4 işçi göz altına alındı, depolu kiralayan ve sahte gübre yaptığı öne sürülen iki ismin arandığı bilgisi ulaşırken, adli mercilerce yürütülen çalışmada hakim karşısına çıkartılan M. Ö. isimli işçinin tutuklandığı, olayın failleri arasında gösterilen F, B ve M. P.’nin ise arandığı bilgisine ulaşıldı.

Kimyevi bir gübre maddesine rastlanmazken, taban gübresi denilen üst gübrenin üretildiği bilgisine ulaşıldı. Olayın Polatlı Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturulduğu bildirildi.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]