Anasayfa / Genel / Göreve başlama töreninden yeni görüntüler! Pakistan Başbakanı ülkesinde alay konusu oldu

Göreve başlama töreninden yeni görüntüler! Pakistan Başbakanı ülkesinde alay konusu oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan sandıktan zaferle çıkmasının ardından geçtiğimiz hafta sonu TBMM’de yemin etti. Yemin töreni sonrası dünya liderlerinin katılımıyla göreve başlama töreni gerçekleştirildi. Törene katılanlar arasında Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif de yer aldı.

YENİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a manga getirdiğini söylediği anlar gündem olan Şahbaz Şerif’in törenden yeni görüntüleri ortaya çıktı. Mango sohbeti yaptıktan sonra Şerif’in Erdoğan’a sarılmaya çalıştığı fakat beklediği tepkiyi alamayan Pakistan Başbakanı’nın daha sonra selamlaşarak uzaklaştığı görülüyor.

“TEK TARAFLI BİR SARILMA OLDU”

Şerif’in söz konusu görüntüleri ülkesinde de geniş yankı uyandırdı. Pakistan ve Hint medyasında, “Başbakan Şerif, Erdoğan’a sarılmaya çalıştı ama Erdoğan onu reddetti ve tek taraflı bir sarılma oldu. Bu görüntüler sosyal medyada viral oldu. Birçok kullanıcı Şerif’in hareketleri ile dalga geçti” yorumları yapıldı.

SOSYAL MEDYADA DA ELEŞTİRİ ALDI

Bazı sosyal medya kullanıcıları, “Erdoğan rahatsız olmuşa benziyor” ve “O bizim başbakanımız değil, o bir palyaço” ifadelerini kullandı. Bir kullanıcı, “Şerif, ne kişisel alanı anlıyor ne de ortamın atmosferini koklayabiliyor. Bu bir utanç” dedi.

Hakkında

Diğer Haber

Son Dakika: Irak’ın kuzeyine hava harekatı! Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos’ta terör örgütüne ait 16 hedef imha edildi

Son dakika: Türk Silahlı Kuvvetleri, 2 gün arayla Irak'ın kuzeyine ikinci bir hava harekatı daha düzenledi. Harekatta Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerindeki terör örgütü PKK'ya ait 16 hedef imha edildi. Hava harekatında ayrıca, içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu çok sayıda örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]