Anasayfa / fındık / Giresun’da 66 Tarım Danışmanına 3 Milyon TL Ödeme Yapılacak

Giresun’da 66 Tarım Danışmanına 3 Milyon TL Ödeme Yapılacak

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliğ (2019/49) kapsamında Giresun İli genelinde toplam 66 tarım danışmanı bulunuyor. Başvuru yapan kurum/kuruluşta (Ziraat Odaları ve Fiskobirlik) çalışan 57 danışman ve 9 serbest danışmanla birlikte 66 danışman görev alacak.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın yaptığı açıklamada; “Bu yıl İlimizde “Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteğine” başvuran kişi kuruluşun hizmet verdiği toplam tarımsal işletme sayısı 3 bin 920’dir. 2019-2020 yılı tebliğ döneminde destekleme miktarı her bir tarım danışmanı için yıllık 46 bin TL’dir. Her bir tarım danışmanı için destekleme ödemesi, on iki aylık hizmet sunumuna bağlı olarak eşit iki dilim halinde yapılacaktır.  Çalışma dönemi tamamlandığında ise 66 tarım danışmanına toplamda 3 milyon 36 bin TL ödeme gerçekleşmiş olacaktır” dedi.

Tarım danışmanlarının yeni modern ve tekniklerle örnek teşkil edecek şekilde oluşturulan fındık bahçelerindeki çalışmalar yapacağını ifade eden İl Müdürü Angın; “Fındıkta sonbahar bakım, budama, kireçleme vs. yaptıkları çalışmalar sayesinde tarımda verim artışı ve ekonomiye katkı sağlanması hedeflenmektedir” dedi.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Tarım sektörüne 50 milyon dolar kredi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), OPEC Uluslararası Kalkınma Fonu (OPEC Fund for International Development-OPEC …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]