Anasayfa / Ekonomi / Galata Köprüsünde Balık tutanlar:Keyiften değil karnımız doysun diye buradayız

Galata Köprüsünde Balık tutanlar:Keyiften değil karnımız doysun diye buradayız

‘Balık tutmak ’ denince İstanbul ’da ilk akla gelen yerlerin başında Galata Köprüsü gelir. Sabahın erken saatlerinden itibaren Galata Köprüsü ’nde yerini alan yurttaşların kimisi hobi için burada kimisi ise ihtiyaçtan.

Mutfakta tenceresi kaynamayan, sağlıklı gıdaya ulaşamayan yurttaş, Haliç ’e olta sallar halde. Hemen hemen her gün balık yiyen yurttaşlar, “Bir süre sonra insan bıkıyor” diyor. Yıllardır Galata Köprüsü ’nde balıkçılık yapanların aktardığına göre, balık tutmaya gelenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Pandemide artan işsizliği işaret eden bir balıkçı, “Mesela ücretsiz izne ayrılmış, ne yapsın mecbur buraya geliyor. Hem zamanını değerlendiriyor hem de mutfağında balık pişsin istiyor” ifadelerini kullanıyor.

İşsiz olduğu için her gün Galata Köprüsü ’ne geldiğini belirten Vedat Değirmenci, şöyle diyor: “Burada tuttuğum balıklar hem ekonomik katkı oluyor hem de yiyecek. Ancak hemen hemen her gün balık yiyoruz. Bıkıyor insan.”

10 yıldır Galata Köprüsü ’nde balık tuttuğunu kaydeden bir diğer balıkçı ise pandemide balık tutmaya gelenlerin sayısının artığını vurguluyor: “Önceden hafta içleri bomboş olurdu. Şimdi ise hep kalabalık. Mesela ücretsiz izne ayrılmış ne yapsın mecbur buraya geliyor. Hem zamanını değerlendiriyor hem de mutfağında balık pişsin istiyor.”

Yıllardır Galata Köprüsü ’nde balık tuttuğunu aktaran başka bir yurttaş, “Buraya gelenlerin hemen hemen hepsi işsiz” diyor ve ekliyor: “Pandemiden dolayı işsiz kalanlar, buradan geçimini sağlamaya çalışıyor. Onun dışında da emekliler sık sık geliyor. Hobi diye gelen de var. Fakat bir emekli maaşıyla ev dönmüyor. Balığın kilosu 40-50 TL oldu.”

Birgün

Neden Kimyadeposu.com?

kimyadeposu.com güvenilir

kimyadeposu.com zamanında gönderir

kimyadeposu.com uzman kadroya sahiptir

kimyadeposu.com kaliteli ürünleri uygun fiyata temin eder

kimyadeposu.com Türkiye nin Kimya Deposu

Nano metal tozlar kimyadeposu.com da

Manganez Dioksit kimyadeposu.com da

Grafen kimyadeposu.com da

Sıvı Kaolen kimyadeposu.com da

Oksitler kimyadeposu.com da

Hakkında

Diğer Haber

Google 5 milyar dolar tazminat ödeyecek

California Kuzey Bölge Mahkemesindeki belgelere göre Google, çevrim içi gezintilerde anonim seçeneğini kullandığı halde bilgileri …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]