Anasayfa / Genel / Etil ve Metil Alkolü tesbit eden Pars Pro

Etil ve Metil Alkolü tesbit eden Pars Pro

Ülkemizde yaşanan sahte alkol zehirlenmelerinden kaynaklı ölümlerin yaşanması üzerine arge ve kimyasala ürünler üretip pazarlayan DMRSÜREN Kimya Pars Pro adlı etil ve metil alkolü ayırt eden alkol test kiti geliştirdi.

PARS ALKOL TEST TÜPÜ

KULLANIMI KOLAY

TEST BİZE NE SAĞLAR?

ALCOTES ‘’ TARIMSAL KÖKENLİ ETİL ALKOL ‘’ İLE DİĞER ALKOL TÜRLERİNİ ( METİL ALKOL) AYIRT ETMENİZİ SAĞLAYAN PRATİK VE GÜVENİLİR BİR KİTTİR.

SAĞLIKLI SONUÇ ALABİLMEK İÇİN KULLANIM TALİMATLARINA UYULMASI GEREKLİDİR.

TEST SU İLE VEYA SU İLE KARIŞTIRILAN ALKOLLÜ İÇECEKLERLE KULLANILMAMALIDIR. BU UYGULAMA KULLANICIYA DOĞRU SONUÇ VERMEZ. HER TEST KİTİ TEK KULLANIMLIKTIR. KULLANIM HATALARINDAN KAYNAKLANAN PROBLEMLER, KULLANICIYA AİTTİR.

ÇOCUKLARDAN UZAK TUTULMALIDIR.

KAPAĞI AÇILMAMIŞ BİR TEST KİTİNİN DAYANIKLILIK SÜRESİ NORMAL ŞARTLAR ALTINDA 2 YILDIR.


TEST NASIL KULLANILIR?

1-TÜPÜ VİDALI KAPAK YARDIMI İLE DİK KONUMDA AÇILIR VE İÇERİSİNDE BULUNAN TOZ BİLEŞİK ÜZERİNE, TÜPTE İŞARETLİ ÇİZGİ 3 ml OLANA KADAR TEST EDİLECEK ALKOLDEN BİR ENJEKTÖR YARDIMI İLE DOLDURULUR.

2-TÜP 30 SANİYE İYİ BİR ŞEKİLDE ÇALKALANIR VE DİK KONUMDA DURULANMAK İÇİN DÜZ BİR ZEMİN ÜZERİNE YERLEŞTİRİLİR VE GÖZLEMLENMEYE BAŞLANIR.

3-TEST BİTTİKTEN SONRA TÜP SU İLE YIKANIR VE UYGUN BİR ATIK TOPLAMA ALANINA ATILIR.

TEST SONUÇLARI NEDİR VE NASIL YORUMLANIR ?

TÜP İÇERİSİNE EKLENEN ALKOL ‘’TARIMSAL KÖKENLİ ETİL ALKOL ‘’ İSE TÜP İÇERİSİNDEKİ SIVI ŞEFFAF RENKLİ TONLARDA BİR GÖRÜNÜM VERİR, TEST TÜPÜNÜN ALTINDA REAKTAN BULUNUR.

TÜP İÇERİSİNE EKLENEN ALKOL ‘METİL ALKOL ‘’ İSE TÜP İÇERİSİNDEKİ SIVI BULANIK RENKLİ BİR GÖRÜNÜM VERİR TÜPÜN ALTINDA REAKTAN YOKTUR.

YOUTUBE SAYFAMIZDAN YANMA REAKSİYONUNU İZLEYİP TESTİ SİZDE UYGULAYABİLİRSİNİZ.

TÜPLERİ İYİCE ÇALKALAYIP BİR KABA BŞALTARAK YAKMA SAĞLANDIĞINDA ETİL ALKOL MAVİ-SARI

METİL-ETİL KARIŞIMINDA MAVİ İÇİNDE YEŞİL DALGALANMALAR

METİL ALKOLDE YEŞİL

RENK GÖZLENİR.

www.kimyadeposu.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Yurt dışına kayıtlı cep telefonları için yeni karar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında “Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]