Anasayfa / çevre / Eski Tarım İl Müdürü Koronadan Hayatını Kaybetti

Eski Tarım İl Müdürü Koronadan Hayatını Kaybetti

Sakarya’da Tarım il müdürü olarak görev yapan Abdurrahman Çakar 2 Aralık tarihinden beri korona tedavisi gördüğü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi..

Sakarya’da Covid-19 can almaya devam ediyor. Hergün yeni ölüm haberlerinin geldiği ilimizde bugün akşam saatlerinde Sakarya’da uzun bir döneme imzasını alan eski tarım il müdürü Abdurrahman Çakar’ın Covid-19 teşhisiyle tedavi gördüğü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybettiğinin haberi geldi.

2 hafta önce Covid-19 teşhisi konulan Çakar,  2 Aralık tarihinde  Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde tedavi altına alınmıştı. O tarihden beri tedavisi süren Çakar bugün gece saatlerinde tedaviye cevap veremeyerek yaşamını yitirdi..
Çakar’ın cenazesi yarın Cuma günü Yorgalar Mezarlığından alındıktan sonra Serdivan’daki aile mezarlığında toprağa verilecek..

Çakar uzun yıllar Sakarya il Tarım Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 2011 yılında emekliye ayrılıp Şen Piliç’te danışmanık yapmaya başlamıştı.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Tarım Kredi 5 milyar liralık yatırım hedefliyor

Tarım Kredi Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ayçiçek yağı ve zeytinyağı ile et ve süt ürünleri sektörlerinde Türkiye’nin en önemli oyuncularından olmayı hedeflediklerini belirterek, bu yılki toplam yatırım tutarlarının 2,5 milyar liraya ulaştığını, gelecek yıl da ilave 5 milyar liralık yatırım yapacaklarını söyledi.