Anasayfa / Haberler / Ekosistem Tabanlı Adaptasyon teknik çalıştayı Ankara’da yapıldı

Ekosistem Tabanlı Adaptasyon teknik çalıştayı Ankara’da yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Bozkır Ekosistemlerinin İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyumu için Tarımsal Uygulamalar Projesi” kapsamında 29-30 Ocak 2018 tarihlerinde Ankara’da iki günlük bir teknik çalıştay düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın üst düzey yetkilileri, akademisyen ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda bozkır sınıflandırması, kuraklık projeksiyonu çalışmaları ve kurumsal mevzuatta yer alan boşluk analizi konuları masaya yatırıldı.

Çalıştaya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç, Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Yuriko Shoji ile Tarım Reformu Genel Müdürlüğü üst düzey yetkilileri ve teknik birim temsilcileri katıldı.

Proje kapsamında hassasiyet analiziyle ilgili ikinci çalıştayın Şubat ayında düzenlenmesi planlanıyor.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]