Anasayfa / Genel / DOKAP’tan genç nüfus ve tarım projesi..

DOKAP’tan genç nüfus ve tarım projesi..

Genç nüfusun tarıma kazandırılmasına yönelik hazırlanan proje atılan imzalar ile uygulamaya konuldu.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, imza töreninde yaptığı konuşmada, hayatın her alanında yaşamı kolaylaştıracak ve yaşam standartlarının kalitesini yükseltecek en önemli hamlenin girişimcilik olduğunu belirterek, “Bu durumun tarım sektörünün gelişiminin önündeki en önemli engellerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda tarımımızın gelişmesi için kaynaklar konusunda öngörüde bulunarak işi planlayan insan kaynaklarını örgütleyerek girdilerin işlenmesini sağlayan ve elde edilen çıktıları karlılık yaratacak biçimde tüketicilerin kullanımına sunma becerisine sahip, yeniliklere açık gençlerimizin sektöre kazandırılması önemli bir gerekliliktir” dedi.

 

Projenin sektörde faaliyet göstermek isteyen gençlerin tarımsal girişimcilik farkındalığının ve kapasitelerinin arttırılmasını sağlayacağını kaydeden Yüce, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinin, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarındaki potansiyel eğiticilerin, sektörde faaliyet göstermek isteyen gençlerimizin tarımsal girişimcilik farkındalığının ve kapasitelerinin arttırılmasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.(İHA)

hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Türkiye’nin konuştuğu kazanın bilirkişi raporu! Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu kusurlu çıktı

İstanbul'da motosikletli kuryeye çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud, kazanın ardından polis merkezine götürülüp serbest bırakılmıştı. İnfial yaratan kazayla ilgili bilirkişi raporu ortaya çıktı. Savcılığa sunulan raporda, ölen Göçer'in kusuru bulunmazken Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kullandığı aracın asli kusurlu olduğu belirtildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]