Anasayfa / Ekonomi / DİTAP projesinin çiftçilere tanıtımı devam ediyor

DİTAP projesinin çiftçilere tanıtımı devam ediyor

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlığımızın tarımda dijitalleşme adına hayata geçirdiği Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) baştan sona, üreticilerimizin bin bir emekle ürettiği ürünler değer fiyattan müşteri ile buluşabilmektedir.

DİTAP üzerinden üretici ile müşteri doğrudan senet kurabilmektedir. Bu sayede üretici elindeki ürünü değer satabilmekte, herif da daha uygun fiyattan ürüne ulaşabilmektedir. Online bir platform olan DİTAP ’a üreticilerimiz ve alıcılar e-Devlet şifresi ile kolaylıkla üye olabilmektedir. İstenilen yer ve zamanda platforma rahatlıkla antre yapılabilmektedir” bilgilerine yer verildi.

Açıklamada hem, “Bakanlığımızın imalatçı ve alıcıları yanında almak adına hayata geçirmiş olduğu bu projenin tanıtımı ve üyelik için Vize İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak gereken çalışmaları sürdürmekteyiz. Bu kapsamda Vize İlçe Müdürümüz Zeynep Şeyda Gürsu ve İlçe Müdürlüğümüz teknik personelleri Müsellim, Hasbuğa ve Sergen köylerinde üreticilerimizle bir araya gelerek, DİTAP projesi hakkında bilgilendirme yapmıştır. Vize İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak üreticilerimizin yararı için hayata geçen DİTAP projesinin tanıtımı ve kullanımı için çalışmalarımız devam edecektir” denildi. (İHA)

Hakkında

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]