Anasayfa / çevre / Çiftçilerin eylem yapmasına izin verilmedi

Çiftçilerin eylem yapmasına izin verilmedi

Aylardır borç yapılandırılması beklentisi içinde olan icralık çiftçiler, Türkiye’nin dört bir tarafından Ankara’ya gelerek sesini duyurmak istedi. Ancak emniyet güçleri Ankara girişinde bütün şüpheli araçları durdurarak, eylem için Başkent’e gelen çiftçilerin Ankara’ya girişine izin vermedi. Ankara’ya girmeyi başaran çiftçiler Meclis’in önünde toplanırken, bu çiftçilerin de oturma eylemi yapmasına izin verilmeyerek eskortlar eşliğinde Ankara’nın dışına çıkarıldı.

Çiftçiler, Kayaş yolunda toplanarak, burada basın açıklamasını yaptılar. Kayaş yolu üzerinde yapılan basın açıklamasına bazı milletvekilleri de destek verdi. Borç yapılandırılması yapılmaması durumunda borçlu çiftçilerle kefillerin bir birlerine gireceklerini ve çok zor günler yaşadıklarını belirterek, “ana borçlarımız yüksek faizlerden dolayı ikiye, üçe katlanmış durumda, biz bu borçları nasıl ödeyeceğiz? Traktörlerimiz haczedildi. Bu şartlarda nasıl üretim yapacağız” diyerek yetkililere seslendiler.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Türkiye’nin Sudan’daki tarım şirketi tasfiye ediliyor

Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketinin tasfiyesine karar verildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]