Anasayfa / Genel / CHP lideri Özel: Hadi oradan keratalar, meşgul etmeyin memleketi

CHP lideri Özel: Hadi oradan keratalar, meşgul etmeyin memleketi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği grup toplantısında son günlerde gündemi meşgul eden ‘yüzde 50 + 1’ tartışmasına değindi.

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Erdoğan sen ne değiştireceksin bilmiyorum. Sistem mi, ortak mı, ittifak mı değiştireceksin… Rahmetli Erbakan’a attığın kazık gibi gömlek mi değiştireceksin… Ama emin ol, bizimle anayasa değiştiremeyeceksin” diye seslendi.

Özel, sistemin hükümet tarafından getirilediğini anımsatarak “Hadi oradan keratalar, meşgul etmeyin memleketi” dedi.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 50 oydan bir fazlasını alanın seçildiği sistemin yeniden tartışılmasını savunmuş, en çok oy alanın seçilmesini istemişti. İttifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise seçim sisteminin değişmesine karşı çıkmıştı.

Hakkında

Diğer Haber

Fatih Terim Fonu’nda bir kurban daha ortaya çıktı! “2 milyon dolar yatır yüzde 20 kar al” demişler

Fatih Terim Fonu olarak bilinen ve 18 kişinin dolandırıldığı davaya, bir fonzede daha eklendi. Banka Müdürü Seçil Erzan'a 2 milyon 720 bin lira kaptıran Mert Zeydanlı da davanın 19. şikayetçisi oldu. Zeydanlı ifadesinde, Erzan'ın kendisine "Fatih Terim'in özel fonuna 2 milyon dolar yatırırsam 45 gün sonra yüzde 20 kar alacağını, ama bu bilginin çok gizli olduğunu" söylediği anlattı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]