Anasayfa / Ekonomi / Borsayı kâr satışı stresi sardı

Borsayı kâr satışı stresi sardı

Türk hisse senetleri piyasası son 10 yılın en iyi çeyreğini geçirirken nisan ayına da güçlü bir giriş yaptı. Rusya Ukrayna savaşının yıkıcı etkilerine ve yabancı yatırımcının istikrarlı satışına rağmen yerli yatırımcının hisse senetlerine yönelik risk iştahı giderek artıyor. Ancak soluksuz yükselen endekste olası düzeltmelere karşı temkinli olmakta fayda var.

Analistler düzeltme hareketinin borsada derin bir satış baskısını tetiklemesinden ziyade şimdilik yatırımcı için alım fırsatı olarak görüldüğünü söylüyor. Dolarda ve altında yılın ikinci yarısında atak bekleyen bazı uzmanlar ise borsada satış baskısının artabileceğini belirtiyor. Ancak analistlerden bazıları ise 2021 Aralık ayı öncesinde olduğu gibi enflasyonun, kurun ve borsanın birlikte yükseldiği bir dönem öngörüyor.

Noor Capital Market Araştırma Birim Müdürü Arzu Toktay, ABD Merkez Bankası ’nın (Fed) politika faizini 50 baz puan artırma olasılığı yüksek olan mayıs toplantısı yaklaştıkça küresel hisse senetleri piyasalarında satış baskının artacağını, Borsa İstanbul ’un da bu süreçte dalgalı bir seyir izleyebileceğini söyledi. Ancak Toktay ’a göre, kâr realizasyonu borsada satışları derinleştirmiyor, yeniden alım fırsatı olarak değerlendiriliyor. Toktay, kısa vadeli yatırımcı için 2.280, orta vadeli yatırımcı için 2.150 seviyesinin destek bölgesi olarak görülebileceğini aktardı.

1 -Enflasyonun yükselmeye devam ettiği ve reel faizlerin eksi yüzde 47 ’ye gerilediği bir ortamda yerli yatırımcının Türk Lirası sabit getirili varlıklardan hisselere yönelimi sürebilir.

2 – Ancak Fed ’in 50 baz puan faiz artışına yakın olduğu mayıs toplantısı yaklaştıkça küresel hisse senetlerinde satış baskısı artıyor. Bu süreçte BIST 100 de dalgalı bir seyir izleyebilir.

3 – Endeks 2.340 seviyesinin üzerinde tutunabilirse yukarı yönlü hareketlerin devamı bekleniyor. Uzmanlara göre kısa vadede 2.280, orta vadede 2.150 seviyesi destek böl- gesi olarak görülebilir.

4 – Kur Korumalı Mevduat ve rezerv satışları ile belirli bir seviyede tutulan dolarda yılın ikinci yarısında yükseliş görülebileceği öngörülüyor. Kurdaki olası atakların hisselerden dövize yönelimi tetikleyebileceği söyleniyor.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

Mika’nın Kullanım Alanları

TermoPlastiklerde Mika:Doğrudan mekanik özelliklere etki ederek ; termal genleşme katsayısını azaltır büzülmeyi engeller. Buda boyutsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]