Anasayfa / Genel / BM, Afganistan’a dönenler için 10 milyon dolar ayırdı

BM, Afganistan’a dönenler için 10 milyon dolar ayırdı

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, Afganistan’a dönenler için 10 milyon dolarlık özel bir fon ayırdıklarını bildirdi. Griffiths, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eylül ortasından bu yana 300 binden fazla Afgan, Pakistan’dan Afganistan’a döndü.” dedi.

BM Merkezi Acil Müdahale Fonu’ndan söz konusu kişiler için 10 milyon dolarlık özel bir fon ayırdıklarını belirten Griffiths, bu fonun “hayati destek sağlamak ve temel insani ihtiyaçları karşılamak için” olduğunu ifade etti.

Hakkında

Diğer Haber

Fatih Terim Fonu’nda bir kurban daha ortaya çıktı! “2 milyon dolar yatır yüzde 20 kar al” demişler

Fatih Terim Fonu olarak bilinen ve 18 kişinin dolandırıldığı davaya, bir fonzede daha eklendi. Banka Müdürü Seçil Erzan'a 2 milyon 720 bin lira kaptıran Mert Zeydanlı da davanın 19. şikayetçisi oldu. Zeydanlı ifadesinde, Erzan'ın kendisine "Fatih Terim'in özel fonuna 2 milyon dolar yatırırsam 45 gün sonra yüzde 20 kar alacağını, ama bu bilginin çok gizli olduğunu" söylediği anlattı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]