Anasayfa / Genel / Bitkisel üretime veteriner hekim atandı..bu ne yaman çelişki?

Bitkisel üretime veteriner hekim atandı..bu ne yaman çelişki?

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne veteriner hekim Fuat Fikret Aktaş’ın atanması sosyal medyada eleştiri konusu oldu. “Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne veteriner hekim atandı. Ziraatçıların bu işi bilmediği böylece tescillenmiş oldu!” şeklinde yapılan atama sert bir dille eleştirilerek, şunlar kaydedildi: “Üretim diye bir kaygımız yok. Olmayanı ithal eder getiririz. Bizim topraklarımız boşa çıksın. Çiftçilerimiz köyden şehre göç etsin. Köylerde kalan yaşlı nüfus bitince de tarımsal üretime son veririz. Ziraat mühendislerimiz de başka ülkelere gidip oralarda üretim yapsınlar”

FUAT FİKRET AKTAŞ KİMDİR?

1966 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın ve İzmir’de tamamladı. 1988 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1996 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.

1990-1993 yıllarında Siirt Pervari ve Eruh İlçe Müdürü, 1993-1995 yıllarında Kırşehir’de veteriner hekim olarak görev yaptı. 1995-1997 yıllarında Aydın İl Müdürlüğünde Suni Tohumlama ve Damızlık Birliği İl Koordinatörlüğünü yürütürken 1997 yılında Aydın’ a İl Müdürü olarak atandı.

1999-2000yılları arasında Van İl Müdürlüğü, 2000-2002 yılları arasında ise Aydın Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2002-2006 yılları arasında memuriyetten ayrılarak sigortacılık ve gayrimenkuldanışmanlığı işlerinde bulundu. 2006-2007 yıllarında Antalya Çalkaya Belediyesinde danışmanlık görevi yaptı.

2007 yılından itibaren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında görevyapmakta iken 2016 yılında, Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü olarak tekrar atandı.

Orta derecede İngilizce bilen Fuat Fikret AKTAŞ evli ve 1 çocuk babasıdır.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 20 bin lirayı aştı

Açlık sınırı Mart’ta bir önceki aya göre 1125 lira artarken, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]